DOLAR
5,9249
%0,14
EURO
6,5470
%0,26
ALTIN
282,76
%0,37
BİST100
95.258
%1,36

Çatalca’da, Dilek Akdemir Ak Parti’den aday adayı oldu

İstanbul’un en önemli ilçelerinden olan Çatalca’da AK Parti’den Dilek Akdemir aday adayı oldu. Dilek Akdemir, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Fatih Sultan Mehmet’in de dediği gibi “Köylü milletin efendisidir” diye düşünüyoruz. İstanbul’un efendileri Çatalcalılar. Biz bu hizmete talibiz” dedi
22.11.2018 16.19.37

AK Parti’de 31 Mart 2019 yerel seçimleri için Çatalca ilçesi adına aday adaylık başvurusu yapan isim uzun süre Ak Parti teşkilatlarında yer alan Dilek Akdemir oldu. Akdemir, Çatalca’daki Ak Parti İlçe Başkanlık Binası’na gelerek başvurusunu yaptı. Başvurusunun ardından Çatalca Meydanı’ndan açıklamalarda bulunan Akdemir, “Ak Parti teşkilatlarında önemli görevler üstlendiğini söyleyerek, Çatalca’nın kendisinin evi olduğunu ve ilk teşkilat faaliyetlerinde de burada bulunduğunu ifade etti.

Süreç içerisinde 17 tane adayımız mevcut

Dilek Akdemir, “15 Temmuz ve darbe girişimi sonrasındaki süreçte ben bir teşkilat mensubu olarak nöbetlerin yarısını Beylikdüzü yarısını da Çatalca da geçirdim. Çatalca teşkilatımdan ve Çatalca teşkilatındaki kardeşlerime olan inancımdan vazgeçmedim. 17 senelik geçmişimde ilk kez belediye başkanlığı aday adaylığında bulunuyorum. Vicdanen ilk yaptığım bu başvuruyu Çatalca teşkilatında yapmamın doğru olacağı kararına verdim. AK Parti bir neferi olmaktan ve bu teşkilata emek vermekten gurur duydum. Süreç içerisinde 17 tane aday adayımız mevcut. Teşkilat çerisinde bir yarış olmaz. Bayrağı hangi arkadaşımız taşırsa teşkilatımız onun yanında durur” açıklamalarında bulundu.

2002 ruhuyla kurucu kadrolar hala partinin sahibi

“Malum ülkenin yaşadığı sıkıntılı bir süreç söz konusu. Sayın genel başkanımız ve Parti üzerinden genel bir psikolojik saldırı söz konusu” diyerek sözlerine devam eden Dilek Akdemir, “Başvurumda şu psikolojik manevi desteğe katkı sağlamak amacıyla yaptım. Bunu 2002 ruhuyla kurucu kadrolar hala partinin sahibi. Yeni iştirak eden kardeşlerimizle birlikte AK Parti’de bir kan kaybı yok. 17 sene önce burada bu göreve talip olanlar hala buradalar. 2019 yerel seçimlerinin AK Parti’nin ivmesini tekrar yükselteceğini düşünüyorum. 25 milyonu ardı sıra götüren bir reisin ardındaki neferleriz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Fatih Sultan Mehmet’in de dediği gibi “Köylü milletin efendisidir” diye düşünüyoruz. İstanbul’un efendileri Çatalcalılar. Biz bu hizmete talibiz” dedi.

Kadın başkanlarımızın aday adayı olmasının arkasındayız 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Dernekler Konfederasyonu Marmara Bölgesi Istanbul Temsilcisi Ayşe Can Aslan ise kadının elinin olduğu her yerin çok daha güzel olduğunu dile getirerek, “Yuvayı bile dişi kuş yapar” diye bir söz var. Sesinin duyuramayan okumuş gerekse okumamış belirli kesimlere ulaşamayan insanların sesini duyurmamız lazım. Bu şekilde kadın başkanlarımızın aday adayı olmasının arkasındayız. ‘Mutlu bir Türkiye mutlu bir kadınla olur’ düşüncesindeyim. Özellikle kadınlarımızın her yerde olması yardım ve dayanışmalar genç kızlarımızın yükselen Türkiye ve iş kadınlarının her yerde olmasından gurur duyuyoruz ve yanlarındayız. Kadın kadına destek olmalı. Komplekslerden sıyrılıp, ‘bir elin nesi var iki elin sesi var’ bilinciyle yürümemiz lazım” dedi.


Yorum Ekle