26 Ekim 2021, Salı
Son Dakika

Çelik'ten 'siyasi cinayetler' iddialarına tepki: İlkesiz ve utanç verici bir sorumsuzluktur

AK Parti Parti Sözcüsü Çelik, siyasi cinayetler işleneceği iddiasına ilişkin, "Ülkemize yönelik istikrarsızlaştırma siyaseti güden böylesi bir hareket, sadece Türkiye düşmanlarının beşinci kol faaliyetlerine hizmet eder." dedi.
12.10.2021 18.23.42

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderlik ettiği güçlü siyaset sayesinde, hükümetleri döneminde Türkiye'de siyasi cinayetlere ve faili meçhullere son verildiğine işaret etti. Böylece siyasetin vesayet odaklarınca sistematik şekilde manipüle edildiği devrin kapandığını vurgulayan Çelik, paylaşımında şu görüşlere yer verdi:

"CHP Genel Başkanı'nın 'belli kişileri öldürmek'ten ve 'siyasi cinayetler'den bahsederek Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef göstermesi ahlaki olmayan bir tavırdır ve sorumsuzluktur. Karanlık dönemlerde planlı kurguların parçası olan bu yaklaşımın tekrar edilmesi asla kabul edilemez. Ülkemize yönelik istikrarsızlaştırma siyaseti güden böylesi bir hareket, sadece Türkiye düşmanlarının beşinci kol faaliyetlerine hizmet eder.

Sorumlu bir muhalefet olsaydı, böylesi iddiaları ilgili ve yetkili adli makamlara iletir, gelişi güzel ortalığa saçmazlardı. Bu ancak Türkiye'ye zarar vermekten kaçınmayan bir anlayışın ürünüdür. 6-7 Ekim olayları hakkında ilkeli bir tavır ortaya koyamayanların kalkıp da 'siyasi cinayet' spekülasyonları yapmaları ilkesiz ve utanç verici bir sorumsuzluktur."

AK Partili Aydemir: Maksatları ülke vasatına korku iklimini yerleştirmek

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, dün hayatını kaybeden AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Uçma'ya Allah'tan rahmet, ailesi, yakınları ve AK Parti camiasına başsağlığı diledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "siyasi cinayetler konusunda kaygılarım var" sözlerini değerlendiren Aydemir, "Ne maksat güdüyor acaba bunlar? Maksatları ülke vasatına korku iklimini yerleştirmek. Bu korku iklimi ile akılları sıra oyları kendilerine devşirmek." diye konuştu.

Aydemir, Kılıçdaroğlu'nun "PYD'den ne olur? Bize mi saldıracak?" ifadelerine ilişkin ise "Şimdi neler olduğunu görüyoruz. Gencecik vatan evlatları, dün yine iki polisimiz katledildi. Onun 'PYD bize mi saldıracak?' deyip sahiplendiği PYD'nin attığı roketlerle şehit oldular. Biz bunu biliyoruz. Eğer umdukları ya da duyumları buysa biz bunları biliyoruz. Bunlara karşı verilen mücadele çok, Allah'ın izni ile bunlar bize hiçbir şekilde zarar veremeyecek. Ülkemiz hedeflediği Kızıl Elma çizgisine doğru emin adımlarla yürüyor." görüşünü paylaştı.

AK Partili Subaşı: Bilgileri savcılarımızla paylaşmaya davet ediyoruz 

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı da siyasi cinayetler işleneceği iddiasını gündeme getirenleri, ellerindeki bilgileri savcılarla paylaşmaya davet etti. Subaşı, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "siyasi cinayetler" olacağı iddialarının gündeme getirildiğini belirterek, "Ülkemizde korku iklimi oluşturmayı amaçlayan bu tür iddiaları gündeme getirenleri, ellerindeki bilgileri savcılarımızla paylaşmaya davet ediyoruz. 'Siyasi cinayetler' kelimesi ile birlikte Türkiye'yi yönetilemez ve kaos ortamında bir ülke olarak göstermek istemeleri herhalde 2023 seçimlerini kaybedecek olmalarından kaynaklı telaşın ürünüdür diye düşünüyorum." diye konuştu.

Bu ifadelerin rastgele bir uyarı olmadığının altını çizen Subaşı, "Şimdiden kaybedeceklerini anladılar. 2023 seçimlerini, şüpheli bir seçim haline sokmak niyetlerinin yansımasıdır sarf ettikleri sözler." dedi.

Terör örgütleriyle aralarına mesafe koyamayanların, terör örgütü ile açık gizli iş tutanların, "siyasi cinayet yalanından" medet umar hale gelmesini, milletin takdirine sunan Subaşı, "Bazı çevreler geçmişin zihniyetini bugünlere taşımak ve yaşatmakla meşgulken, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bilim, sanayi, teknoloji, uzay çalışmaları, 2053 ve 2071 hedefleriyle geleceğin Türkiye'sini inşa etmenin mücadelesini vermeye devam etmektedir." ifadesini kullandı. İTTİFAK-AAYorum Ekle