AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay ile MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı Adana Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li başkanı Zeydan Karalar’ın 28 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı Seçimi’nde sandığa gittiklerinde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeleri ve bunun da fotoğrafını çekip kendilerine getirmeleri talimatı verdiğini ileri sürdüler.

“OYUNUZU KILIÇDAROĞLU’NA VERİP, FOTOĞRAFINI ÇEKİN”

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay iddialarla ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Adanamızın şerefli, haysiyetli Büyükşehir Belediyesi çalışanları, Belediye Başkanının size verdiği “Oyunuzu Kılıçdaroğlu’na verip, fotoğrafını çekin” talimatı bir suçtur. 

Amirlerinizin verdiği bu talimat kanunlara aykırıdır. Siz kıymetli bürokratlarımızın, memurlarımızın ve işçilerimizin bu suça ortak olmayacağınızı ve oyunuzu bu kör zihniyete gasp ettirmeyeceğinizi biliyorum.

Bu sebeple kanunsuz emirler yerine getirilmez…

Bir çağrı da sandık kurulu başkanlarına yapmak istiyorum!

Sayın sandık kurulu başkanları; belediye başkanının bu kanun tanımaz çağrısını geçersiz kılmak için sizler de sadece hukuk kurallarını uygulayın. Ve 'Oy kabinine herhangi bir kamera ve cep telefonu ile girmenin yasak olduğu' hükmünü istisnasız herkes için uygulayın.

Bingöl’de Cevdet Yılmaz coşkusu Bingöl’de Cevdet Yılmaz coşkusu

Adana’mıza yakışır bir seçim ortamı için lütfen pürdikkat edelim…

Son olarak;

CHP’nin Genel Başkanı Bay Bay Kemal’in toplumun tüm kesimlerini fütursuzca, arsızca ve ahlaksızca tehdit ettiğine alışkınız.

Zeydan Karalar da onun izinden gitmek isteyebilir. Ama biz buradayız, buna asla müsade etmeyeceğiz!

Unutmayın, bu milletin size olan cevabı Allah’ın izniyle pazar günü sandıkta çok ağır olacaktır.”

“GÖRÜNTÜSÜNÜ ÇEKİN, BİZE GETİRİN, YOKSA İŞTEN ÇIKARILIRSINIZ”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı ise yaptığı yazılı açıklamada CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi’nde işçilere yapılan baskı ve şantaj iddiaları hakkında şu ifadelere yer verdi:

“Adana’daki skandal tabii ki bununla bitmedi. Dört yıllık zamanda CHP’li olmayan üç binden fazla çalışanı sokağa atan, açlığa mahkûm eden, kalanlara ise baskı, yıldırma ve zulüm uygulayan CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi, 28 Mayıs seçimi için de yine kendisinden beklenen tavır içine girmiştir. Edindiğimiz bilgilere göre, işçilere, ‘28 Mayıs’ta sandığa gittiğinizde oyunuzu Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na verin ve bunun görüntüsünü çekin, bize getirin, yoksa işten çıkarılırsınız” şeklinde  tehdit ve şantaj yapıldığı duyumları alıyoruz.”

İttifakgazetesi.com