CHP Genel Merkezi Kasım’daki olağan kurultayı toplamaya hazırlanırken diğer yandan da 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere odaklandı. Buna göre CHP’nin büyükşehir belediye adayları kesinleşti.

CHP'li başkan geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti CHP'li başkan geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Kavgalı bir şekilde siyasetin yapıldığı CHP'de Kurultay'ın hemen öncesi büyükşehirlerde adayların belirlenmesi akıllara pazarlık mı yapıldı sorusunu getirdi.

Cumhuriyet'ten Aytunç Ürkmez'in haberine göre CHP’de adaylığına kesin gözüyle bakılan dört belediye başkanı bulunuyor. Bu başkanlar ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer.

Söz konusu haberde, 'değişmesi güçlü olasılık' diyerek Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın yer aldı.

Büyükşehir olan Antalya’da adaylık için iki isim gündemde. Mevcut başkan Muhittin Böcek’in yanı sıra CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da bu makama adaylık istediği kaydedildi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)