CHP Muş Gençlik Kolları Eski Başkanı Erkan Çakır, 8. Olağan Kurultayın yapıldığı gün ve öncesinde dönen kirli pazarlıkları ortaya çıkardı. Çakır, delege borsasına dair önemli bilgiler verirken parayla delege satın alma ağını deşifre etti.

Delege borsasını İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik'in yönettiğini iddia eden Çakır, Kılıçdaroğlu'na imza verenleri Özgür Çelik ile görüştürdüğünü paylaştı.

Kurultay öncesi Ankara'da bir otelde CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş'ın, Özgür Çelik ile görüştüğünü söyleyen Çakır, "İl Başkanı içeri girdiğinde morali bozuktu, çıkarken yüzü gülüyordu. Gözlerinde dolar işareti gördüm. Eli boş girdi, çantayla çıktı" ifadelerini kullandı.

Sabah’tan İlker Turak’ın haberine göre Çakır, değişimcileri destekleyen CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan'a ise Karşıyaka, Güzelbahçe, Çeşme ve Urla Belediyelerinde kendi listesinden isimlerin belirlenmesi sözünün verildiğini belirtti.

“PARA GEREKİYORSA PARA DA VERİRİZ”

Doğu ve Güneydoğu'da değişimciler adına delegeleri ikna ettiğini söyleyen Çakır, Özgür Karabat'ın kendisine "Doğu'da, Güneydoğu'da çalışmalarını yap, para gerekiyorsa para da veririz" dediğini ve bunun üzerine çalışmalara başladıklarını, değişimciler adına birçok delegeyi de ikna ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Yeniden İstanbul parolamız olacak' Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Yeniden İstanbul parolamız olacak'

ÇAKIR: PADİŞAH ÖZGÜR ÇELİK

Delege borsasını CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik'in yönettiğini ifade eden Çakır, "Padişah oydu. Özgür Karabat gelirdi onun yanında eli önünde dururdu. Herkes İstanbul İl Başkanının önünde el pençe dururdu. Özgür bu işin muhasebecisiydi" dedi. Çakır, Kemal Kılıçdaroğlu'na imza verenleri Özgür Çelik ile görüştürdüğünü belirtti.

ELİ BOŞ GİRDİ ÇANTAYLA ÇIKTI

Ankara'da bir otelde gece geç saatte Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş'ın Özgür Çelik ile görüştüğünü kaydeden Çakır, "Bursa İl Başkanı toplantı odasına girdiğinde morali bozuktu. Odadan güle oynaya, zıplaya zıplaya çıktı. Gözlerinde dolar işareti gördüm. Eli boş girdi, çantayla çıktı" dedi. Çakır, orada Özgür Çelik'in yanı sıra Özgür Karabat ve Rıza Akpolat'ın da olduğu bilgisini paylaştı.

BURADA DA BİR RANT VAR

Çakır, İzmir Milletvekili Ednan Arslan'ın da o gece otelde bulunduğunu, kendisine Karşıyaka, Güzelbahçe, Çeşme ve Urla Belediyelerinde kendi listesinden isimlerin belirlenmesi sözünün verildiğini kaydederek, "Burada da bir rant var. Bu bahsettiğim yerlerde asra fiyatları milyon dolar. Böyle yerlerin belediye başkanlığını sen yönetiyorsun, artık siz hesap edin" dedi.

"BEN BU KURULTAYI İPTAL EDECEĞİM"

Kurultayı iptal etmekte kararlı olduğunu söyleyen Çakır, "Ben değişimin içindeydim. Beklediğim bir belge var. Bu belge de elimde olduktan sonra eğer Kemal Kılıçdaroğlu harekete geçer, 'Yüksek Seçim Kurulu'na itirazda bulunacağız, sen de şahitsin' derse ben varım.

Elimde bir belge var. Ben o belgeyi çıkıp paylaşırsam seçime yakın bırak İstanbul, Ankara'yı CHP İzmir'i bile kazanamaz" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)