ATMO Grubu, Türkiye pazarına farklı markaları getirme stratejisi doğrultusunda, İtalyan otomotiv üreticisi SWM markasını Aralık ayı itibarıyla Türkiye'de sunmaya hazırlanıyor.

SWM, 1971 yılında İtalya'da kurulmuş olup, yılda 300 binden fazla araç üretiyor. 2014 yılında Çinli Shineray Holding tarafından satın alınan SWM, İtalyan tasarımı ve Alman üretim teknolojisi ile dikkat çekiyor.

swm clit

SWM'nin tamamen İtalyan çizgilerini taşıyan tasarım ofisi Milano'da bulunurken, araştırma-geliştirme merkezi Çin'in Chongqing şehrinde faaliyet gösteriyor ve 1.000'den fazla kişiye istihdam sağlıyor.

Volkswagen Scout markası için Magna Steyr ile işbirliğine gidiyor Volkswagen Scout markası için Magna Steyr ile işbirliğine gidiyor

ATMO Grubu Türkiye CEO'su Anton Chernov, Türkiye pazarına giriş yaparken, SWM markasının İtalyan tasarımıyla Alman üretim teknolojisini bir araya getiren dinamik bir marka olduğunu vurguladı. SWM'nin Türk tüketicisinin hızla takdirini kazanacağına inandıklarını belirten Chernov, Türkiye genelinde bayi yapılanmasını hızlı bir şekilde tamamlayacaklarını ifade etti.

Chernov ayrıca, "Erişilebilir ve iddialı SUV modellerimizle Türk otomotiv pazarına hareketlilik getireceğimize inanıyoruz. Bayi yapılanmamızı kısa sürede tamamlayarak Türkiye genelinde etkili bir hizmet ağı oluşturacağız" dedi.

SWM Denizaşırı Ülkeler Genel Müdürü Li Guo ise Türkiye'nin SWM'nin dünya çapındaki planında önemli bir Avrupa pazarı olduğunu belirterek, Türk müşterilere en yüksek önceliği vereceklerini ve samimi hizmet anlayışıyla kısa sürede Türk tüketicisinin kalbini kazanacaklarına inandıklarını söyledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ