Sakın böyle uyumayın! Yorgun uyanmanızın sebebi bu olabilir Sakın böyle uyumayın! Yorgun uyanmanızın sebebi bu olabilir

Tyche Kairos adlı bir sosyal medya kullanıcısı, Türkiye hakkında söylediği sözler nedeniyle büyük tepki topladı. "Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçuyla yakalanarak gözaltına alınan ve işlemlerin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan kadın, paylaştığı videoda şu ifadelere yer verdi.

fd5f69b3ca3c9d80cee18a4d8f857d15

“SENİN ÇOCUĞUN DİYE HİÇBİR SÖZ ETTİRMEZSEN ÖLÜSÜNÜ BULURSUN KÖŞE BAŞINDA BİR YERDE”

"Türkiye'de başıboş köpek değil başıboş çocuk sorunu var. Hakkını yedirmeyeceğim hayvanların, ölün geberin! Böyle bir şey gördüğünüzde çocukları dövmekten çekinmeyin. Açık açık söylüyorum, o yüzden ya siz çırpacaksınız çocuklarınızı ya da biz çırpacağız. Senin çocuğun diye hiçbir söz ettirmezsen ölüsünü bulursun köşe başında bir yerde.”

3bab316398745280ce09263abfc4762f

ŞÜPHELİNİN KALDIĞI ADRESE BASKIN YAPILDI

Videoya kısa bir süre içinde tepkilerin odağı oldu. Olayla ilgili olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, inceleme başlattı. Ekipler, Tyche Kairos isimli kadının "Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçundan arandığını tespit ederek şüphelinin kaldığı adrese baskın yaptı. Gözaltına alınan Kairos,  "Halk arasında korku ve panik oluşturmak amacıyla tehdit" suçundan yürütülen soruşturma işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi. Kairos, işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Kaynak: (DHA)