24 Ekim 2021, Pazar
Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan New York'taki temaslarına devam ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurulu'na katıldığı New York'ta temaslarına devam ediyor.
22.09.2021 23.25.36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurulu'na katıldığı New York'ta, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'yı kabul etti. Yeni Türkevi Binası'nda basına kapalı gerçekleşen kabul, yaklaşık bir saat sürdü.

Erdoğan, New York'ta, Hırvatistan eski Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar Kitarovic, Bulgaristan eski Cumhurbaşkanlarından Petar Stoyanov ve Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi eski Sırp üyesi Mladen Ivanic ile de görüştü. Basına kapalı gerçekleşen görüşmede, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temasları kapsamında Burundi Cumhurbaşkanı Evariste Ndayishimiye ile bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen görüşmede, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih ile bir araya geldi. Yeni Türkevi Binası'ndaki görüşme, basına kapalı gerçekleşti. İTTİFAK-AAYorum Ekle