20 Eylül 2020, Pazar
Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! Pandemi kapsamında hizmete açıldı

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başıbüyük Ek Hizmet Binası Kovid-19 pandemisi kapsamında hizmete açıldı.
07.04.2020 16.14.59

İstanbul sismik riskin azaltılması ve acil durum hazırlık projesi (İSMEP) kapsamında güçlendirmesi yapılan Marmara Üniversitesi Başıbüyük yerleşkesi içerisindeki 535 yataklı hastane binası, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başıbüyük Ek Hizmet Binası olarak hizmet vermeye ve hasta kabulüne başladı. Hastane binasında, 60’ı üçüncü seviye ventilatörlü erişkin yoğun bakım yatağı ve diğerleri nitelikli hasta odası kriterlerine uygun tek kişilik hasta odası olmak üzere toplam 535 adet hasta yatağı bulunuyor.

29 ameliyat odası ve 195 poliklinik odası bulunuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hızlandılması talimatı verdiği hastanede 47 adet acil servis müşahade yatağı, 29 ameliyat odası ve 195 poliklinik odası yer alıyor.  Salgın ile mücadelede sağlık hizmet sunumu için gerekli ventilatör, monitör, 128 kesit Bilgisayarlı Tomografi vb. tüm tıbbi cihaz ve donanıma sahip olan bina, 827 adet sismik izolatör sayesinde deprem sırasında bile ameliyatları devam ettirilebilme ve afet anlarında da 72 saate kadar eksiksiz ve kesintisiz sağlık hizmeti sunabilme özelliğini taşıyor.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi de yeniden açılmıştı

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi geçen hafta yeniden açılmıştı. Normal zamanlarda 750 yataklı olan hastane, Kovid-19 salgını nedeniyle 600 yataklı olarak kullanılacak. Yorum Ekle