Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEKNOFEST İzmir'e katıldı ve burada gençlere hitap etti. Erdoğan, açılışı 2 gün önce yapılan TEKNOFEST İzmir'in şu ana kadar 330 bin kişiyi ağırladığını belirtti.

Erdoğan, gençlere "Sizler Türkiye'nin parlak geleceğisiniz. Sizler canları pahasına bu toprakları bize vatan olarak bırakan aziz şehitlerimizin kabul olmuş duasısınız" dedi.

Öte yandan Erdoğan konuşmasında muhalefet partilerine TEKNOFEST'i ziyaret için çağrıda bulundu.

Erdoğan, "Bitip tükenmeyen koltuk kavgalarına yalnızca bir günlük TEKNOFEST molası vermeleri kendileri adına büyük kazanç olacaktır" şeklinde konuştu.

GENÇLERİN DEMOKRAT DEDESİ...

İsmini vermeden Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Erdoğan, "seçim döneminde 'gençlerin demokrat dedesi' maskesi takanların söz konusu koltukları olunca nasıl faşizan hale geldiklerini hepimiz görüyoruz" dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

"Dürüstlükten şeffaflıktan bahsedenlerin iktidar uğruna birbirine nasıl yalan söylediklerini hep beraber takip ediyoruz. Gençlerimizde hayal kırıklığına yol açan bu utanç sahnelerine rağmen biz siyasete güvenin zedelenmemesi için duruşumuzu asla bozmayacağız. 

AA-20230929-32272406-32272402-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_TEKNOFEST_IZMIRDE

"İZMİR'İ GERÇEK BELEDİYECİLİKLE TANIŞTIRACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İzmir'i gerçek belediyecilikle tanıştırmakta kararlıyız. Bu şehrin, yatırım ve eser siyasetine ihtiyacı var. Bunu biz yaparız. Bu noktada bir milat olmasını diliyorum." diye konuştu.

"TEKLİFİ YAKINDA MECLİSE SUNACAĞIZ"

Erdoğan, "Gençlerimize yeni müjdeler verdik. Üniversiteli gençlerimize seçimde vadettiğimiz cep telefonu ve bilgisayar desteği ile ücretsiz 10 gb'lık internet sözümüzü tutuyoruz. Aile ve Gençlik Bankası ile ilgili kanun teklifini de Cumhur İttifakı olarak yakında Meclis'e sunuyoruz. İlk etapta deprem bölgesinde pilot projeleri hayata geçireceğiz. Başkaları ne yaparsa yapsın, biz sizin için koşturmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Buradan tüm İzmir'i, çalışkan, vizyoner vefalı gençlerini sevgiyle selamlıyorum. Neşet Ertaş, İzmir'i nasıl anlatmış; "Gezdim tüm dünyayı gördüm, güzel İzmir sana geldim." Sizinle beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne hepiniz hoş geldiniz. Tüm kurumlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Bu sene Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın heyecanı içindeyiz. Anlamına uygun şekilde kutlamanın gayretindeyiz.

İSTANBUL REKOR KIRDI

Cumhuriyetimizin bir asırlık serencamını gençlerimizle buluşturmaya çalışıyoruz. TEKNOFEST bunlardan biridir. Bu amaçla tek bir il yerine 3 ilimizde tertipleyelim dedik. İstanbul TEKNOFEST 2 milyon 247 ziyaretçiyle rekor kırdı.

TEKNOFEST İZMİR ŞU ANA KADAR 330 BİN KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Festivalimiz 30 Ağustos'ta Ankara'nın misafiri oldu. 943 bin ziyaretçiyi ağırladık. Şimdi de İzmir'deyiz. TEKNOFEST'imizin hayırlı olmasını diliyorum. İzmirli gençlerimiz de TEKNOFEST'e çok yoğun ilgi gösteriyor. Şu ana kadar 330 bin ziyaretçiyi ağırlayan festivalimizin Cumhuriyetimizin 100. yılına layık bir etkinlik olacağına inanıyorum. TEKNOFEST'in ülkemize, siz sevgili gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Şok kulis: Akşener ve Mansur Yavaş belediye pazarlığına mı oturdu? Şok kulis: Akşener ve Mansur Yavaş belediye pazarlığına mı oturdu?

Milletimizi elinden tutup ayağa kaldıracak kuşak yine sizlersiniz. Ömrünü hizmete ve milletine adamış bir siyasetçi olarak sizlerin parıldayan gözlerinizde yarının güçlü Türkiye'sini görüyorum.

Sizlere Necip Fazıl'ın şu eşsiz mısralarıyla seslenmek istiyorum. Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es. Açtığımız gedikten gümbür gümbür gelen Teknofest gençliğinin ayak seslerini içimizdeki gafiller duymasa da tüm dünya duyuyor, görüyor.

AA-20230929-32272406-32272403-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_TEKNOFEST_IZMIRDE

MUHALEFETE ELEŞTİRİ

Bitip tükenmeyen koltuk kavgalarına yalnızca bir günlük TEKNOFEST molası vermeleri kendileri adına büyük kazanç olacaktır. Bugün burada sadece milli teknoloji hamlemizin, hepsi gurur kaynağı ürünlerini görmüyoruz. Aynı zamanda büyüyen, güçlenen, sınırları aşan, özgüven sahibi Türkiye'ni yükselişine de şahit oluyoruz. KIZILELMA, AKINCI, ANKA, HÜRJET, TB2, TB3, GÖKBEY, ATAK'la birlikte mücadele var, gayret var, sabır, azim, cesaret var. Burada zorluklar karşısında yıkılmayan güçlü bir irade var.

TOGG'UN ÜRETİMİ DEVAM EDİYOR

Birileri hala akılalmaz iddialarla karalama kampanyalarını sürdürse de TOGG'un üretimi artarak devam ediyor. Geçen haftaki ABD ziyaretimizde rekabet iyidir diyerek Tesla'yı da ülkemizde yatırıma davet ettik. KIZILELMA ile ilgili testleri hızla tamamlıyoruz. İnşallah KIZILELMA'nın da envantere girmesiyle bu alanda yeni bir çığır açıyoruz. 

Kaynak: (HABER MERKEZİ)