Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen İlim Yayma Vakfı 52. Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasının ardından yeni müjdelerin geleceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bugün hem depremin yaralarını saran hem de işçisine, memuruna, emeklisine her türlü desteği veren bir ülkeye kavuştuk. Önümüzdeki günlerde milletimize yeni müjdeler vermeyi de sürdüreceğiz.' dedi. Erdoğan’ın bu ifadesi 'Emekli maaşından sonra asgari ücrete de mi zam geliyor?' şeklinde yorumlandı.

Ermenistan lideri Paşinyan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin törenine katılmak üzere geliyor! Ermenistan lideri Paşinyan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin törenine katılmak üzere geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından dikkat çeken kısımlar şunlar:

İçinde bulunduğumuz asrı, Türkiye Yüzyılı haline getirmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Ekonomide, savunmada, enerjide, ulaştırmada, alt yapı ve üst yapı yatırımlarda kat ettiğimiz mesafe elbette önemlidir, değerlidir. Bizim asıl büyük başarımız yasakları kaldırarak insanımızın iradesine vurulan zincirleri kırarak, milletimize cesaret ve özgüven kazandırmamızdır.

Ülkedeki siyasi istikrarsızlığın yükünü sırtlayan esnaflarımıza, ay sonunda maaş alamama korkusu yaşayan memur ve emeklilerimize, hasılı bizden önce yıllarca ötelenmiş, ötekileştirilmiş, hizmete ve hürmete layık görülmemiş toplum kesimlerinin tamamına hamdolsun biz verdik. Hayata geçirdiğimiz sessiz devrimlerle kast sistemini ortadan kaldırdık.