AK Parti'de İstanbul adaylığı için konuşulan isimler netleşti! AK Parti'de İstanbul adaylığı için konuşulan isimler netleşti!

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile CHP Genel Başkanlığı için aday olduğunu duyurmuştu. ABD ziyareti sırasında gazetecilerin yönlendirdiği soruya yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Beni bu tür mücadelelere ya da anlaşmazlıklara dahil etmeyin. Kendi işime bakıyorum. Onlar da kendi aralarında kendi konularına odaklansınlar. Sonuçta, hangi tarafın galip geleceği gibi konular beni ilgilendirmiyor" ifadelerini kullandı.

"BENİ BU ÇATIŞMAYA KATMAYIN"

Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı'nın CNN Türk yayınında aktardığı bilgilere göre, BM Zirvesi için gittiği ABD'deki Türkevi'nde gazetecilerin sorularına yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, "Geçtiğimiz günlerde CHP Grup Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladı. CHP'de genel başkanlık değişimi olur mu tartışmaları sürerken sizin değerlendirmeleriniz nasıl olur?" sorusu yöneltildi. Cumhurbaşkanı bu soruyu, "Beni bu çekişmeye veya bu çatışmaya katmayın. Ben kendi işime bakıyorum. Onlar da kendi aralarında kendi işlerine baksınlar. Çünkü ben o mu kazanır bu mu kazanır o işlerle uğraşmam." şeklinde yanıtladı.

"DEVLET BEY'LE OTURACAĞIZ, KONUŞACAĞIZ"

Cumhur İttifakının İstanbul ve Ankara adaylarının kim olacağı sorusuna ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhur İttifakı'nın bu noktada bir sıkıntısı yok. Şu anda 81 vilayette başta İstanbul, Ankara olmak üzere bunu Devlet Bey'le oturacağız, konuşacağız. Nerede kimi gösteririz, istişarelerimizi yapıp ona göre büyük şehirler olsun diğerleri olsun buralardan isimleri inşallah hayırlısıyla belirleyeceğiz. Şu anda hemen 1 ay içerisinde bunlar belirlenir diye bir şey yok. Fakat biz buralardaki büyük şehirlerde kimler koç başı olabilir? Bu vilayetlerin dışında diğer illerde kimler olabilir? Bunları tespit edip garantiye gidecek şekilde bu illerde dayanışma halinde kavga, gürültü olmadan adaylarımızı beraber belirleyeceğiz."

Kaynak: (HABER MERKEZİ)