Buna hazır olun! Altında 2024 beklentisi... Uzmanından kritik analiz Buna hazır olun! Altında 2024 beklentisi... Uzmanından kritik analiz

Çalışan emeklilerin tepkisi büyüktü

Cumhuriyet’in 100. yılında emeklilere verilen 5 bin TL ikramiye, çalışan emeklileri kapsam dışı bırakmıştı. Bu durum, milyonlarca emekliyi mağdur etmiş ve tepkilere neden olmuştu. Çalışan emekliler, ikramiyenin tüm emeklilere verilmesi için hükümete çağrıda bulunmuştu.

emekli-ikramiye-5

Rize’de çiftçilerden Erdoğan’a sitem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memleketi Rize’ye yaptığı ziyarette, çiftçi emeklilerin de ikramiyeden yararlanamadığını öğrendi. Çay üreticileri, milletvekillerinin bile ikramiye aldığını ancak kendilerinin alamadığını belirterek Erdoğan’a sitem etti. Erdoğan, bu duruma duyarsız kalmayarak, Bakan Işıkhan’la görüşerek sorunu çözmesini istedi.

emekli-ikramiye-4

Torba yasa ile kapsam genişleyecek

Erdoğan’ın talimatı üzerine, emekliye 5 bin TL ikramiye verilmesine ilişkin yasal düzenleme hazırlanmaya başlandı. İlerleyen haftalarda Meclis’e gelecek torba yasa ile ikramiyenin kapsamı genişletilecek. Böylece çalışan emekliler ve çiftçi emekliler de ikramiyeden faydalanabilecek. SGK Uzmanı Özgür Erdursun, bu müjdeyi emekli vatandaşlara duyurdu.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)