16 Eylül tarihinde Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu'na katılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yoğun diplomasi trafiğinin ardından Türkiye'ye döndü.

Atatürk Havalimanı'nda, İstanbul Valisi Davut Gül, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve bazı ilgililer tarafından karşılandı. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında bulunan heyet de dönüş yaptı.

Heyette yer alan isimler şunlardı: Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve bazı yetkililer.

Kulis bilgileri sızdı! Akşener’in İmamoğlu ve Yavaş ile yaptığı görüşmelerde neler konuşuldu? Kulis bilgileri sızdı! Akşener’in İmamoğlu ve Yavaş ile yaptığı görüşmelerde neler konuşuldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, karşılamanın ardından havalimanından ayrıldı.

New York'taki zirvede, Cumhurbaşkanı Erdoğan devlet ve hükümet başkanlarıyla bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmeler arasında Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili ile Orta Koridor'un önemi ve Bakü-Tiflis-Kars demir yolunun operasyonel hale getirilmesi gibi konular ele alındı. Ayrıca, Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İtalya Başbakanı Georgia Meloni, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Güney Afrika Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ve Malezya Başbakanı Enver İbrahim gibi önemli isimlerle de görüşmeler gerçekleştirdi.

Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda bir konuşma yaparak, son olarak ABD Başkanı Joe Biden ve eşinin verdiği resepsiyona da katıldı.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)