İstanbul Valisi Davut Gül’ün imzasıyla yayınlanan genelge ile İstanbul’da park, sahil kenarı, plaj, piknik ve mesire alanlarında alkol tüketime yasak getirildi. Çevrenin rahatsız edilmemesi, olumsuz görüntülerin oluşmasına mahal vermemek amacıyla yasağın getirildiği ifade edilerek halka açık alanlarda içki tüketenlere 617 lira para cezası uygulanacağı belirtildi.

Tartışmalara neden olan yasağa dair gazeteci Cüneyt Özdemir dikkat çeken bir çıkışa imza attı. Özdemir konuyla ilgili Youtube kanalında şu ifadelerini kullandı:

“Ben yıllarca ABD ve İngiltere'de yaşadım. 1. dünya ülkelerinin hiçbir yerinde 21 yaşından küçüklere içki satılmıyor. Bir kısmı 18 yaşında bir kısmı 21 yaşında. Sadece barlarda falan değil hiçbir yerde satılmıyor. Gidin bakalım bir tane plaja (Beache) bir tane denetim yapıldı mı? 'Siz çocuklara 16-17 yaşındakilere içki sattınız mı?' diye soruldu mu? Ya da ceza kesildi mi?

Gucci’nin Ermeni mankeni Azerbaycan’a saldıracakmış! Gucci’nin Ermeni mankeni Azerbaycan’a saldıracakmış!

Bu bir özgürlük olarak algılanıyor, işte alırım içkimi otururum mahallede içerim. Bu özgürlük falan değil. Medeni dünyada bunun sınırları var.”