CHP tabanında kriz yaratan ittifak listesinde, küçük partiler beklenenden daha iyi bir sonuç elde etti. 14 Mayıs'ta gerçekleştirilen milletvekili seçiminde, DP, DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi'nin CHP listesinden aday gösterdiği isimler Meclis'e girmeyi başardı. DP'ye 3, DEVA'ya 25, SP'ye 24 ve Gelecek Partisi'ne 19 kontenjan tanınmıştı. Seçim sonuçlarına göre, DP'den Cemal Enginyurt İstanbul'dan, Salih Uzun ve Haydar Altıntaş ise İzmir'den Meclis'e girdi.

Gelecek Partisi'nin aday gösterdiği 19 isimden 9'u Meclis'e seçildiği ilk sonuçlara göre belirlenirken, Demokrat Parti'nin aday gösterdiği 3 ismin de tamamının resmi olmayan sonuçlara göre Meclis'e girebileceği görülüyor.

Erdoğan mazbatasını alırken muhalefetin milletvekilleri protesto etti Erdoğan mazbatasını alırken muhalefetin milletvekilleri protesto etti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yaptığı paylaşımda 'Milletvekillerimizle ilk grup toplantımızı Genel Merkezimizde gerçekleştirdik. Hayırlı uğurlu olsun' ifadelerini kullandı.

Ancak Davutoğlu'nun bu paylaşımı, artan tepkiler üzerine kısa bir süre sonra kaldırıldı.

davutoglu paylaşim