İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, 4 Eylül’de Bayraklı ilçesinde çalınan lüks bir otomobilin bulunması ve şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Plaka Tespit Sistemi (PTS) kayıtlarını inceleyen ekipler, çalınan araçla aynı renk ve modelde olan ve 7 aydır trafikte görünmeyen başka bir aracın İzmir’de olduğunu belirledi.

AW031719_01

Detaylı inceleme sonucunda bu otomobilin Yozgat’ın Sorgun ilçesinde olduğunu tespit eden ekipler, burada düzenlenen operasyonda otomobil sürücüsü A.A.'yı (43) gözaltına aldı. A.A.'nın aracı kuzeni olduğunu iddia ettiği A.İ.Ş.'den (50) ödünç aldığını söylemesi üzerine polis, A.İ.Ş.'yi de gözaltına aldı. 

AW031719_03

Gözaltına alınan A.İ.Ş., ifadesinde arkadaşı K.D. (48) ile birlikte, 6 Şubat’taki depremde Hatay’ın Belen ilçesinde enkaz altında kalan ve kullanılamaz hale gelen bir otomobili satın aldıklarını, Balıkesir’deki tanıdıkları O.A. (32) ve H.Y. (44) ile anlaşarak bu kişilere İzmir’deki otomobili çaldırdıklarını itiraf etti. Hasarlı otomobil ile çalınan aracın şase numarasını değiştirmeye çalışırken yakalanan zanlıların, bu yöntemle 465 bin lira değerindeki hurda otomobille 1 milyon 500 bin liralık aracı yer değiştirmeye çalıştıkları anlaşıldı. 

AW031719_07

Av sırasında oğlunu vurup, intihar ettiği öne sürülen baba hakkında yeni iddia Av sırasında oğlunu vurup, intihar ettiği öne sürülen baba hakkında yeni iddia

Ayrıca yapılan çalışmalarda, A.A.'nın ardından K.D., O.A. ve H.Y.'nin de polis tarafından gözaltına alındığı belirlendi. O.A. ve H.Y.'nin İzmir’de satışa sunulan lüks aracı denemek için tura çıkardıkları, daha sonra bıçak çekerek ölümle tehdit ettikleri araç sahibini araçtan indirerek otomobili gasp ettikleri öğrenildi. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan 5 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

Kaynak: (İHA)