DOLAR
5,5847
% 0,33
EURO
6,2105
% 0,26
ALTIN
271,5613
% -0,38
BİST100
95.734
% -0,87

Dert çekme fotoğraf çek

22.07.2018 00:00

Balık baştan niye kokar? sorusuna cevap verebilmek için iyi bir kimya ve mikrobiyoloji bilgisi gerekir histaminden  zehirlenmemek ve hayatta kalmak için ya hiç  balık yemeyeceksiniz ya da bayat balığı gözünden bilecek kadar yetkin bir  bilgiye sahip olacaksınız. Bu bilgi hayatta kalmak için gereken ölümcül bir bilgi, birde hayatta kalmak için gereken yaşamsal bilgi var ki görmek ve fotoğraf çekmek... 
İnsan, fotoğraf çekerek dert çekmez nasıl mı?
İnsan safi düşünce ve hislerden ibarettir onunla yaşar ve  huzur bulur. Bilinç ve bilinçaltı hiç dur durak bilmeden çalışır, bir saat gibi değil bir kalp gibi sürekli  ümit ve kaygılar içinde çalışır durur, fakat bir bardağın alabileceği su miktarı bellidir, taşar...
Düşüncelere ara vermek yerine stoplamak stresin önlenmesinde birincil görevdir. Peki biz nasıl olacakta beynimize bu çok zor komutu vereceğiz, yaşadığımızı nefes aldığımızı anlayacağız. 
Ağaçları, yaprakları, doğal  renkleri, bacadaki leyleği, sek sek oynayan çocukları, havlayan köpeği kısaca hayatın tüm frekanslarını nasıl farkedeceğiz? 
Anları  nasıl farkedeceğiz, nasıl hayatta kalacağız...
İşte bütün sır burada;  fotoğraf çekerek.
Detaylara dikkat ettiğinizde sadece fotoğraf çekmiyor farkında oluyorsunuz, ânı yaşayarak beynin bütün rahatsız edici düşünce sıçrayışlarını önlemiş oluyorsunuz.
Özetle fotoğraf çekiyor dert çekmiyorsunuz yani hayatta kalıyorsunuz...

 


Yorum Ekle
Naim Akca
29.08.2018 01.04.00

Histamin ney..? İnsanı niye öldürürki... Garezi mi var insanlara ?

Lokman Ahmet