MHP Lideri Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Netanyahu'nun adını tarihe "Gazze Kasabı" olarak yazdırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Netanyahu'nun adını tarihe "Gazze Kasabı" olarak yazdırdı

"Bugünkü toplantımızı izleyen yurt içi ve yurt dışındaki vatandaşlarımıza, kardeşlerimize selam olsun. Bin yıldır Anadolu coğrafyasında var olmamızın temeli, doğru duruş ve kararlılıktır. Milli Birlik, azim ve kararlılıkla şekillenir. Anadolu, tarihin akışı içinde medeniyetlerin ve milletlerin mücadele alanı olmuştur. Coğrafya kader olabilir iddiasına karşın, asıl adını vatan kavramına veren millettir. Devlete ismini veren yine millettir. Türklüğün varlığını sarsmayı amaçlayan gizli niyetler var. Ancak Türk milletine hiçbir hain niyet zarar veremeyecek.

Türk tarihindeki özeti Fırat'ın batısıyla Fırat'ın doğusu arasındaki denge üzerinde şekillenir. Karabağ'dan Kudüs'e, Kabil'den Keşmir'e kadar her olumsuz hadisenin dayandığı yer Türkiye'dir.

Milletimize ihanet etmiş oluruz diyerek kendimizi dışlayamayız. MHP, bu millete adanmış bir sevda ile doludur. Filistin'in huzuru Türkiye'nin huzurunu temsil eder. Suriye'nin istikrarı da Türkiye'nin istikrarıdır.

ATEŞKES ÇAĞRISINI YİNELEDİ

Gazze ile Kudüs arasında ayrım yapmak, tarihin akışına karşı boşuna bir direniş göstermektir. Gazze meselesi sadece güvenlik veya tarih boyutlarıyla sınırlı değil, aynı zamanda Türkiye'nin meselesidir. Haksızlık karşısında sessiz kalmak, suçun ta kendisidir. Gazze, Türkiye'nin bir meselesidir ve ateşkes için daha kaç masumun ölmesi gerektiğini sorgulamak gerekir. Türk milleti zalim İsrail'in şeytani oyununa karşı öfkelidir.

Kendini ve sınırlarını bilenler, aynı şekilde Rablerini de bilirler. Biz, kendimizi, sınırlarımızı ve Rabbimizi çok şükür bilenleriz. Zafer, inananların yolunu bulacaktır.

"GEÇMİŞİMİZDE HOLOKOST YOK"

Tarihimizde Holokost gibi kara bir sayfa bulunmamaktadır. İsrail'e para ve silah yardımı yapan ülkeler, yaşanan katliamın sorumluluğunu taşırlar. Gazze'de her saat 6 çocuğun hayatını kaybetmesi yürekleri dağlıyor. Bizim tarihimizde gaz odası felaketi izleri yoktur. Almanya Başbakanı, yanlış tarafta durmaktadır. Bu tutumun kendilerine bile faydası olmayacaktır. Yeni nesil uçak satışları için ellerinde kalan iş buydu. İsrail'in saldırıları derhal durmalıdır."

Kaynak: HABER MERKEZİ