22 Eylül 2020, Salı
Son Dakika

Devlet içinde devlet olmanın anlamı yok

Erdoğan, 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına ilişkin, "Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur. Tüm kampanyalar sadece devletimizin açıklamış olduğu birimler tarafından yürütülmektedir" dedi.
01.04.2020 16.15.36

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya'daki Huber Köşkü'nde, video konferans yöntemiyle AK Parti İl Başkanları ile toplantı yaptı.  Erdoğan, konuşmasında, "Bu süreçte (Kovid-19) en büyük avantajımız sahip olduğumuz güçlü sağlık altyapısı ile hastalıkla mücadeleye erken başlatmış olmamızdır." ifadelerini kullandı. "Kurumlarımız uygulamaları sıkı bir şekilde takip ediyor." diyen Erdoğan, "Amacımız, ülkemizin bu sıkıntılı dönemi en kısa sürede, en az kayıpla geride bırakmasını temin etmektir." şeklinde konuştu. Erdoğan, "Tedbirlere riayet etme konusunda AK Parti teşkilatlarının ve partimize gönül verenlerin örnek ve öncü olması gerekiyor." dedi.

Sosyal mesafeyi ne kadar uzatırsak hastalığın yayılma hızını o derece çabuk kırarız

"Milletimizden şu sıkıntılı günler geçene kadar evlerinden çıkmamalarını rica ediyorum." diyen Erdoğan, "Sosyal mesafeyi ne kadar uzatırsak hastalığın yayılma hızını o derece çabuk kırarız." ifadesini kullandı. Erdoğan, "Üretimin ve ihracatın devam etmesi konusunda kararlıyız." dedi.

Biz bize yeteriz Türkiyem kampanyası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Teşkilatlarımızın tamamını bu kampanyaya (Biz bize yeteriz Türkiyem) katılmaya davet ediyorum." şeklinde konuştu. Erdoğan, "Şahsımın ve kabine üyelerimizin maaşlarından yaptığı yardımlarla başlayan kampanya iş dünyamız, hayırseverlerimiz ve vatandaşlarımız tarafından sahiplenildi." ifadelerini kullandı. Devlet içinde devlet olmanın anlamının olmadıgını belirten Erdoğan, "Tüm kampanyalar sadece devletimizin açıklamış olduğu birimler tarafından yürütülmektedir." dedi. Erdoğan, "Biz tabii ki şu anda iktidar olarak gerekli uyarıyı yapmak zorundayız." ifadesini kullandı.

Muhalefetin ağzından çıkanı kulağının duyması lazım

"Muhalefetin, ağzından çıkanı kulağının duyması lazım." diyen Erdoğan, "Eğer ağzından çıkanı kulağı duymuyorsa milletimiz vakti saati geldiğinde bunun da cevabını onlara verir." şeklinde konuştu.

Milletimize kurallara riayet edeceği hususunda da güveniyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimize kurallara riayet edeceği, ikazları harfiyen yerine getireceği hususunda da güveniyoruz." dedi. "Ülkemiz son 7 yılda nice saldırılara göğüs gerdi, inşallah bugün yaşadığımız sıkıntıyı da atlatacağız." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Sokakları boşaltıp zorunlu olmadıkça evimizden çıkmayarak, temizliğimize dikkat ederek inşallah bu musibetin üstesinden geleceğiz." şeklinde konuştu. İTTİFAK-AAYorum Ekle