Polat ailesinin şirketlerine mali danışmanlık yapan Zümrüt Yerebakan, uzun süredir aranıyordu. Firari olan Yerebakan, polis ekipleri tarafından yakalandı.

Husumetli iki grup arasında barış toplantısı kanlı bitti Husumetli iki grup arasında barış toplantısı kanlı bitti

Ekran görüntüsü 2023-11-21 181535

Dilan Polat ve babası Engin Polat, lüks hayatlarıyla dikkat çekerken, hakkında çok sayıda suçlama ortaya çıktı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Polat ailesi ve 22 şüpheli hakkında “Örgütlü suç işleme”, “Suç gelirlerinin aklanması”, “Vergi usul kanununa muhalefet” gibi suçlardan soruşturma başlattı. 24 şüpheliden 12’si tutuklanırken, 10’u adli kontrolle serbest kaldı.

Ekran görüntüsü 2023-11-21 182014

Polat ailesinin cezaevine girmesi ve dosyanın detayları gündeme bomba gibi düştü. Bugün ise firari şüphelilerden biri olan Zümrüt Yerebakan’ın yakalandığı haberi geldi. Zümrüt Yerebakan, polis tarafından gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan Yerebakan’ın yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Savcılık, Zümrüt Yerebakan’ın serbest bırakılmasının ardından soruşturmanın devam ettiğini ve yeni gelişmelerin olabileceğini duyurdu.

Ekran görüntüsü 2023-11-21 181543

Zümrüt Yerebakan Kimdir?

Zümrüt Yerebakan, 1992 yılında İzmir’de doğmuştur. Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirmiştir. Zümrüt Yerebakan, Dilan Polat’ın yakın dostu ve şirket ortağıdır. Evine yapılan baskında 10 bin dolar ele geçirilen Yerebakan’ın, sahte fatura düzenleyerek para transferi yaptığı iddia edilen şirketlerden birinde hissesi olduğu öne sürülmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ