DOLAR
5,5848
% 0,33
EURO
6,2105
% 0,26
ALTIN
271,7901
% -0,30
BİST100
95.734
% -0,87

'Dini Yayınlar Fuarı' yeniden Sultanahmet'te

37 yıldır Sultanahmet'te düzenlenen Dini Yayınlar Fuarı, yarın kitapseverlere kapılarını açacak. Yayıncılardan Yavuz Selim Pınarbaşı, fuarın bu yıl da Sultanahmet’te olmasından son derece memnun olduklarını söyledi.
14.05.2019 17.26.11

SEYFETTİN GÖKÇE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) destekleriyle Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen ‘Dini Yayınlar Fuarı’ yarın ziyaretçilere kapısını açıyor. 37 yıldır Sultanahmet’te düzenlenen fuar, 31 Mayıs’a kadar kitapseverlere hizmet verecek. Türkiye’nin seçkin yayınevlerinin katıldığı fuarda, çok sayıda söyleşi, imza günü, konferans etkinlikleri gerçekleştirilecek. Yayıncılar böyle büyük bir organizasyonun tekrardan Sultanahmet’te olmasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Yayıncılardan Yavuz Selim Pınarbaşı, “Tekrar Sultanahmet’te olmaktan son derece memnunuz. Bu kararı alanlardan Allah razı olsun” dedi. Vatandaşlarda 37 yıldır ilgiyle takip edilen fuarın Sultanahmet’le özdeşleştiğini söyledi.

Dini Yayınlar Fuarı olması gereken yerde

Ekrem İmamoğlu, Sultanahmet'te kurulan ‘Dini Yayınlar Fuarı’nın aynı yerde hizmet vermesini onaylamamıştı. İmamoğlu, fuarın Fatih Camisi avlusunda açılması kararını vermişti. YSK, AK Parti’nin seçim itirazları sonrasında İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi kararı almasıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Diyanet İşleri Başkanlığı ile temasa geçerek fuarın Sultanahmet'te açılabileceğini bildirmişti. Bunun üzerine AK Parti İBB Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, kitap fuarının aynı yerde açılacağına ilişkin duyuruyu resmi Twitter hesabından yapmıştı. Göksu, "Olması gereken oldu. 37 yıldır Sultanahmet Camisi avlusunda yapılan Dini Yayınlar Fuarı, bu ramazan ayında da yine aynı yerinde İstanbullularla buluşacak" ifadelerini kullanmıştı.


Yorum Ekle