04 Temmuz 2022, Pazartesi
Son Dakika

DİTAŞ Grup İştiraki Profil Ticaret A.Ş'ye 2 ödül

Türkiye'nin ve dünyanın en büyük ticari araç üreticilerinin "A" sınıfı tedarikçisi olan DİTAŞ’ın (Doğan Yedek Parça ve İmalat A.Ş) iştiraki Profil Sanayi ve Ticaret A.Ş, TOYOTETSU tarafından düzenlenen Tedarikçi Değerlendirme Ödülleri’nde 2 ödüle layık görüldü.
14.06.2022 14.01.47

Türkiye ve Avrupa’da otomotiv ana sanayine gövde, şasi ve montajlı sac parçaları üretimi ve bağımsız yedek parça pazarı için PRS markasıyla otomobil ve hafif ticari araç direksiyon ve süspansiyon parçaları üretimi yapan 55 yıllık bir geçmişe sahip Profil Sanayi ve Ticaret A.Ş. TOYOTETSU tarafından düzenlenen Tedarikçi Değerlendirme Ödül Töreni’nde son 3 yılda gösterdiği performanstan dolayı “Kalite Performansı” ve “Başarı Sürekliliği Performansı” dallarında 2 ayrı ödüle layık görüldü. Geçtiğimiz aylarda DİTAŞ grubuna dahil olan Profil Sanayi ve Ticaret A.Ş, 300 kişilik iş gücüyle Bursa Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alıyor. Profil Sanayi ve Ticaret AŞ’nin sac şekillendirme fabrikasında hafif ticari, binek otomobil, SUV, ağır ticari ve kamyonlar için gövde, şasi ve montajlı OEM parçaları üretilirken, direksiyon ve süspansiyon fabrikasında otomobil ve hafif ticari araçlar için ön takım parçaları üretiliyor. Kalıp fabrikasında ise sac şekillendirme kalıpları üretimi gerçekleştiriliyor.

Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. rotbaşı, rotil, rotkolu, salıncak kolu, çeki kolu, stabilizatör kolu ve V çeki kolu gibi araç alt yapı parçalarını üretmek amacı ile 1972 yılında kurulmuş, 1978 yılında faaliyete geçmiş ve günümüzde yıllık 7 milyon 800 bin adetlik üretim kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük OE'ye üretim yapan rot üreticisidir. Çoğunluk hisseleri Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.'ye ait olan DİTAŞ, 50 yıla yaklaşan başarılı geçmişi ile direksiyon ve süspansiyon sistem parçaları üretiminde, yurtiçine olduğu kadar yurtdışı araç üreticisi firmalara da yüksek kaliteli orijinal ürün sağlamaktadır.

DİTAŞ, dünya pazarlarında hem orijinal ürün tedarikçisi ve hem de yenileme pazarında bilinen bir marka olma yolunda önemli adımlar atmıştır. Türkiye'de ticari araç imalatçılarının rot talebinin % 80'nini, binek araçlarının da % 15'ni karşılamaktadır. Niğde'de 20.000 m²'si kapalı alan olmak üzere toplam 155.000 m²'lik bir alanda; deneyimli ve eğitimli 340'a yakın çalışanıyla üretim yapmakta olan DİTAŞ, müşteri isteklerini zamanında karşılayan tasarım kabiliyeti, saha şartlarında simüle eden prototip test tesisleri, modern ve yeni makine parkı, esnek üretim prosesleri ile kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir. ISO 14001 çevre yönetim sistemi sertifikası, ISO 50001 enerji yönetimi sertifikası, IATF 16949:2016 otomotiv tedarikçileri kalite sistemi sertifikası, ISO9001 ve Ford Q1 kalite sertifikasına sahiptir.

30 ülkeye ihracat

Metal profil ve boru imalat ve ticareti için 1966’ da Bursa - Türkiye’ de kurulan, Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş tarafından Türkiye’ deki ilk orijinal ekipman imalat (OEM) fabrikasının açılmasından kısa süre önce 1969’ da montaj hatlarının profillerinin ve 1972’ de sac pres kalıplarının tedariği için seçilmesi sonrasındaki 50 sene boyunca otomotiv sektörüne tam sistem tedarikçisi haline evrilmiştir. O zamandan günümüze, Türkiye ve Avrupa’ da birçok otomotiv OEM’ e şekillendirilmiş ve işlenmiş sac ürünlerini sevk etmekte, pres kalıpları imalatında ısmarlama çözümleriyle iş ortaklığı yapmakta ve aynı zamanda PRS Direksiyon ve Süspansiyon Parçaları ile dünyanın 4 kıtasındaki 30 ülkesine aftermarket ürünlerini ihraç etmektedir. Bugün, 300 kişilik iş gücüyle tümü Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi, Bursa – Türkiye’ de olmak üzere, hafif ticari, binek otomobil, SUV’ den ağır ticari ve kamyonlara kadar bir filoyu kapsayacak şekilde 6.500m2 lik fabrikasında gövde, şasi ve montajlı OEM parçaları ile 6.000m2 lik fabrikasında otomobil ve hafif ticari araçlar için direksiyon ve süspansiyon aftermarket parçaları imalatlarını gerçekleştirmektedir.  İTTİFAKYorum Ekle