25 Kasım 2020, Çarşamba
Son Dakika

Doğu’da kar esareti başladı

Doğu Anadolu Bölgesinde etkili olan kar ve tipiden dolayı bazı yollar ulaşıma kapanırken, araç ve vatandaşlar mahsur kaldı. Tuncel'de kar ve tipi nedeniyle kent merkezine bağlı 5 köy ile ilçelerden Hozat'ta 6, Mazgirt'te 3, Nazımiye'de 5, Pülümür'de 1, Pertek'te 5 köy yolu ulaşıma kapandı.
21.11.2020 15.09.19

Kars genelinde iki gündür aralıklarla etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor. Doğanın beyaz örtüyle kaplandığı kentte yaban hayvanları yiyecek bulmakta güçlük çekti. Vatandaşlar karla kaplanan araçlarını ve evlerinin önünü temizledi. Öte yandan Karayolları 18.Bölge Müdürlüğü ekipleri de kar küreme çalışması başlattı. Sarıkamış ilçesinde yağışlarla kar kalınlığı 10 santimetreyi buldu. Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde kar kalınlığının 15 santimetreye ulaşması ise turizmcileri sevindirdi.

Sarıkamış Kayak Otelleri Derneği Başkanı Halit Taş, kar yağışına sevindiklerini belirterek, "İki gündür bölgemizde kar yağışı devam ediyor. Her taraf beyaza büründü ve güzel manzara oluştu. Yeterince kar yağdığında kar makinemizle pistleri hazır hale getirerek hizmete sunacağız." dedi.

Ağrı'ya da mevsimin ilk karı düştü. Kentte sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı etrafı beyaza bürüdü. Araçların üstünün karla kaplandığı kentte yağışa hazırlıksız yakalanan sürücüler zor anlar yaşadı. Beyaz örtüyle kaplanan ağaç ve bitkiler güzel manzaralar oluşturdu. Kentte kar yağışı aralıklarla devam ediyor.

Ardahan'da ise gece başlayan karla karışık yağmur, sabah saatlerinde kar yağışına dönüştü. Beyaza bürünen kentte sürücüler, karla kaplanan araçlarını temizledi.

Bitlis'e mevsimin ilk karı yağdı.

Kentte gece etkili olan sağanak, sabah yerini kar yağışına bıraktı. Nemrut Dağı, yüksek kesimler ile Rahva bölgesi beyaza büründü, araçların üzeri karla kaplandı. Bitlis-Tatvan kara yolunda etkili olan sis nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı.

İTTİFAK-AAYorum Ekle