Gazze kasabı Netanyahu Gazze’de kara harekatı şart dedi! Gazze kasabı Netanyahu Gazze’de kara harekatı şart dedi!

Arap Yarımadası ve Güneybatı İran’ın kumlu çölleri yaşayan yılan, görenleri hayrete düşürüyor. Bu tuhaf görünümlü yılanların gözleri başlarının üstüne yapıştırılmış gibi görünüyor, bu da onlara sosyal medyada ünlü bir an kazandırıyor.

Ekran görüntüsü 2023-11-21 102949

Eridikçe bir bir ortaya çıkıyor! Buzulların altındaki gizli sır... İşte gelecekte dünyayı bekleyen gelişme Eridikçe bir bir ortaya çıkıyor! Buzulların altındaki gizli sır... İşte gelecekte dünyayı bekleyen gelişme

700 metre aşağıda 120 bin yıllık Kayıp Şehir: Bilim insanlarını bile şaşırttı! 700 metre aşağıda 120 bin yıllık Kayıp Şehir: Bilim insanlarını bile şaşırttı!

"APTAL GİBİ GÖRÜNÜYOR"

Bir Reddit kullanıcısı bir gönderisinde “Arap kum boğa yılanının (Eryx jayakari) bu kadar uzun süre hayatta kalmasının tek nedeni, avının kaçmak için zamanında gülmeyi bırakamamasıdır” diye yazdı.

Başka bir kullanıcı, “Ah evet, Arap kum boğa yılanı en aptal görünümlü yılan” dedi.

Ekran görüntüsü 2023-11-21 102932

KUMUN DERİNLİKLERİNDE YAŞIYORLAR

Arap kumu boğa yılanları gececidir; günü kumun derinliklerine gömülerek geçirirler ve akşam karanlığında avlanmak için yüzeye doğru hareket ederler. Şaşkın gözleri bazen alay konusu olsa da, bu yılanların avlanma stratejisi açısından hayati öneme sahiptirler. Gözlerin başlarının üstünde olması, Arap kum boğa yılanlarının, avlarının yakınlardan geçmesini beklerken, altın-kahverengi vücutlarının geri kalanı kuma gömülüyken dışarıyı gözetlemelerini sağlar.

Ekran görüntüsü 2023-11-21 102936

YUMURTA DİŞİ OLMAYAN BİR YILAN

Arap kumu boğa yılanları 38 santimetre uzunluğa kadar büyür ve çok çeşitli sıcaklıklara tolerans gösterebilir. Canlı yavru doğurmak yerine yumurtlayan iki boğa yılanı türünden biridir; yumurtlayan diğer tür ise Afrika’nın her yerinde bulunan Sahra kum boğa yılanıdır.

Ekran görüntüsü 2023-11-21 102945

Dişi Arap kum boğa yılanları yumurtalarını küçük kuluçkalar halinde bırakırlar. Yaklaşık dokuz hafta sonra, yavruların yumurtadan çıkmaya hazır olduklarında yumurtalardan çıkmalarına yardım etmeleri gerekiyor, çünkü yavruların yumurta dişleri yok.

Ekran görüntüsü 2023-11-21 102941

TEHDİT ALTINDA

Diğer yılan türlerinin yavrularının çatlamak için kullandıkları burun üzerinde keskin bir çıkıntı. onların yumurta kabukları. Arap kum boğa yılanları geniş yayılış alanları boyunca yaygındır ve Uluslararası Doğayı Koruma Birliği’nin Tehdit Altındaki Türlerin Kırmızı Listesi’ne göre insan faaliyetleri tarafından tehdit altında oldukları düşünülmemektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ