İddianameye göre, Akkuş’un yanında çalışan Abdullah Alkreish, Akkuş’a güvenerek kripto para almak için 497 bin 500 dolar verdi. Ancak Akkuş, parayı bankaya yatırdığını söyleyerek Alkreish’i oyaladı. Alkreish, hesabına para gelmeyince dolandırıldığını anladı ve şikayetçi oldu.

Diğer sanıklar ne dedi?

Duruşmada savunma yapan Alkreish, Akkuş ile bir aracı sayesinde tanıştığını ve iş yapmaya başladıklarını anlattı. Akkuş’un kendisine kripto para platformu linki gönderdiğini ve kontrol ettirdiğini, ancak daha sonra bu linkin de sahte olduğunu öğrendiğini söyledi. Alkreish, suçsuz olduğunu ve beraatini istediğini belirtti.

Ekran görüntüsü 2023-11-21 191004

Ebru Şallı ile aynı binada çalıştığını ifade eden Feyza Betül Köksal ise, Akkuş’un muhasebecisinin gelmediğini söyleyerek kendisinden bankaya para yatırmasını istediğini, olayla hiçbir ilgisi olmadığını savundu. Uğur Akkuş’un avukatı da müvekkilinin maddi zararı giderdiğini ve bir sonraki celse hazır edeceğini dile getirdi.

Hande Erçel, Suudi Arabistan tarzıyla sosyal medyayı salladı! İşte o görüntüler Hande Erçel, Suudi Arabistan tarzıyla sosyal medyayı salladı! İşte o görüntüler

Mahkeme ne karar verdi?

Mahkeme heyeti, duruşmaya katılmayan sanık Uğur Akkuş hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar vererek duruşmayı erteledi. Sanıklar, “tacir veya şirket yöneticisi olan ya da şirket adına hareket eden kişilerin ticari faaliyetleri sırasında nitelikli dolandırıcılık” suçundan 4’er yıl 6’şar aydan 15’er yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Ekran görüntüsü 2023-11-21 190959

Uğur Akkuş kimdir?

İş insanı ve kripto para yatırımcısı olan Uğur Akkuş, 2019 yılında Ebru Şallı ile evlenmiştir. Öncesinde Gonca Derin ile olan bir evliliği bulunan Uğur Akkuş’un bu evlilikten iki çocuğu vardır. Eski eşi Gonca Derin’i darp ettiği ve çocuklarını kaçırdığı iddialarıyla gündeme gelen Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş ayrıca eski eşi Gonca Derin’e olan nafakasını ödemediği ve haciz memurlarının kapısına dayandığı haberleriyle de basında yer almıştır.

Kaynak: DHA