Fenerbahçe'nin deneyimli golcüsü Edin Dzeko, FB TV'de katıldığı 'Günün Röportajı' programında çeşitli konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Dzeko'nun açıklamaları:

Edin Dzeko, sözlerine takımın birlik ve beraberliğini vurgulayarak başladı. "Bizler Fenerbahçe armasının savaşçılarıyız" diyen Dzeko, her maça %100 hazırlandıklarını ve takım olarak büyük hedeflere odaklandıklarını belirtti. Hedeflerine ancak birlik içinde ulaşabileceklerini ifade etti.

Taraftar Desteği Önemli

Takımın gücünü taraftar desteğinden aldığını vurgulayan Dzeko, zor anlarda ve hatalarda taraftarların desteğine ihtiyaç duyduklarını söyledi. "Her maç %100 performans göstermek istiyoruz. Hata yaptığımızda ve iyi oyun sergileyemediğimizde bile taraftarlarımızın yanımızda olması çok kıymetli" dedi.

Sezon Değerlendirmesi

Sezonun genel değerlendirmesini yaparken Dzeko, "Sezon şimdilik iyi gidiyor. Ligde ve Konferans Ligi'nde birinciyiz. Ancak futbolun doğasında her maçı kazanmak yok. Önemli olan, mağlubiyetlerden ders çıkararak bir sonraki maça daha hazır olmak" şeklinde konuştu.

Serie A ve Süper Lig Karşılaştırması

Serie A ile Süper Lig arasındaki farklara da değinen tecrübeli futbolcu, "Serie A'da futbol biraz daha taktiksel. İtalyan takımlarının defanslarını geçmek biraz daha zor. Türkiye Ligi de çok iyi bir lig, her takım futbol oynamak istiyor. Geriden oyun kurmak istiyorlar. Bu, zaman zaman onlara bazı zorluklar çıkarabiliyor çünkü geriden oyun kurarken hata yaptıkları zaman gol yiyebiliyorlar. Pozitif olan şey şu ki, buradaki hocalar, takımlar bunu saha içerisinde uygulamaya ve futbol oynamaya çalışıyorlar. Hocaların da buna önem verdiğini görüyoruz. Zaman zaman boşluk da verebiliyor takımlar, o zaman maç sanki 5’e 5, 10’a 10 gibi oynanıyor ama bunlar futbolun bir parçası. Bizim için önemli olan oynadığımız her maçta maçları domine etmek ve asla çok fazla boşluk vermemek. Bizim için önemli olan bir diğer konu da geriye düştüğümüz zaman ‘Maç bizim için bitti’ demememiz gerekiyor. Tabii ki futbolda amaç gol atmaktır ama bazen gol de yersiniz. Gol yediğiniz zaman pozitif kalmaya devam etmelisiniz ki maçı çevirebilesiniz.'' diye konuştu.

Süper Kupa biletleri satışa açıldı Süper Kupa biletleri satışa açıldı

Taraftarlara Mesaj

Programın sonunda taraftarlara bir mesaj gönderen Edin Dzeko, "Takım şu an pozitif bir hava içinde. Taraftarlarımız da bize inanıyorlar. Bu şekilde devam etmelerini istiyorum. Her maç %100 performans göstermek için çalışıyoruz. Zor anlarda birlikte olmamız gerekiyor, onların desteği çok önemli" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: (AA)