Afşin-Elbistan B Termik Santrali'nde çıkan yangına ekiplerce müdahale ediliyor Afşin-Elbistan B Termik Santrali'nde çıkan yangına ekiplerce müdahale ediliyor

Yunanistan, Türkiye’nin ABD ve Avrupa Birliği (AB) ülkelerindeki turizm kampanyalarında kullandığı “TurkAegean” ticari markasının patentini almasını engellemeye çalışıyor.

Atina, TurkAegean kampanyasının “Türkiye’nin Ege’deki hak iddialarına ilişkin ABD ve AB’nin görüşlerini yanıltıcı bir şekilde etkilemeye yönelik girişim” olduğunu savunuyor.

AB, TÜRKİYE LEHİNE KARAR VERMİŞTİ

Türkiye’nin turizm kampanyasına ait resmi internet sitesinde kullanılan TurkAegean sloganı, AB Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından daha önce tescil edilmişti. Türkiye lehine alınan bu karar sonrası harekete geçen ve AB’ye itirazda bulunan Yunanistan, söz konusu kararın iptal edilmesi için uğraşıyor.

Yunanistan’ın tüm Ege’yi kendi tekelinde görmesine tepki gösteren Ankara ise bölgenin sadece Yunanistan ile özdeşleştirilmesine itiraz ediyor. Bu arada Yunanistan’ın söz konusu başvurusuyla ilgili kararın 2025 öncesinde alınması beklenmiyor   İTTİFAK