Erdoğan'dan Yunanistan'a: "Aşılamayacak hiçbir sorunumuz yok" Erdoğan'dan Yunanistan'a: "Aşılamayacak hiçbir sorunumuz yok"

CHP Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi hakkında olumsuz yorumlar yaptığı iddiasına cevap veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile arasının bozulmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

chp-6

“Baba-oğul ilişkisi diye tarifleyen sayın genel başkanımız”

İmamoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yenişafak Gazetesi’nde yayımlanan haberde yer alan iddiayı değerlendirdi. Haberde, Kılıçdaroğlu’nun Parti Meclisi’ne giren bazı isimlere “CHP’yi İmamoğlu’na kaptırmayın, direnin. Partiyi ANAP’laştırmak istiyor” dediği öne sürülmüştü. İmamoğlu, bu iddiayı inandırıcı bulmadığını belirterek, şunları söyledi:

chp-2-2

“Gazete kupürünü ister istemez basın özetinde görüyorum, gördüm. Öncelikle benim çok referans aldığım bir gazete değil. Niye referans alınamaz? Düşünün ki; baba-oğul ilişkisi diye tarifleyen sayın önceki dönem genel başkanımızın, beni CHP’nin en tarihi, en önemli kurultayında, kurultay başkanı teklifini yaparak beni davet eden sayın genel başkanımızın böylesi bir şey söylediğini düşünebilir misiniz? Mümkün bile görmüyorum.”

chp-5-1

“Bu haberlerle bizim aramızı bozamazlar”

İmamoğlu, kendisinin CHP’nin 15 yıllık üyesi olduğunu ve partinin başarısı için çalıştığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Ben bir de o işlerden anlamıyorum yani. Mesnetsiz, kaynaksız, kaynağı belirtilmeyen haberler vesaireler… Onun için bu haberlerle bizim aramızı bozamazlar.

chp-3-1

Kaldı ki ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin 15 yıllık üyesiyim. Üyeliğini yapmış, ilçe başkanlığını yapmış, ilçe belediye başkanlığını kazanmış, iki kez de İBB’nin ardı ardına seçimini kazanmış…

“Biraz ukalaca olacak…” Yani tabiri caizse biraz ukalaca olacak ama seçim kaybetmemiş bir üyesiyim. Onun için Cumhuriyet Halk Partililiğimi hiç kimse tartışmaya açamaz.”

Kaynak: (HABER MERKEZİ)