İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Millet İttifakı’nı yerel seçimlerde tekrar bir araya getirmek için her yolu deniyor.

Bu hedefte Kılıçdaroğlu’nu koltuğundan eden İmamoğlu’nun İYİ Parti’yi ittifaka razı etmek için parti içerisinde lobi faaliyetlerine başladığı ortaya çıktı. 

CHP’de tek söz sahibi haline gelen İBB Başkanı İmamoğlu, bu etkisini İYİ Partilileri Akşener’e karşı kışkırtmak için kullanıyor. İmamoğlu’nun Akşener’i ittifak masasına oturtmak için parti içerisinden Akşener’e yönelik ‘ittifak yap’ baskısı oluşturmak istediği ve bu nedenle partiden istifa edenleri İmamoğlu’nun teşvik ettiği iddia ediliyor.

Kulis bilgileri sızdı! Akşener’in İmamoğlu ve Yavaş ile yaptığı görüşmelerde neler konuşuldu? Kulis bilgileri sızdı! Akşener’in İmamoğlu ve Yavaş ile yaptığı görüşmelerde neler konuşuldu?

İSTİFA EDEN İSİMLERE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI VADETTİ

Meral Akşener’i ittifak masasına oturtmak için İYİ Partililerle karşı karşıya getirmek isteyen Ekrem İmamoğlu’nun istifa edecek isimlere CHP’den belediye başkan adaylığı vadettiği belirtildi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)