CHP Genel Bakanı Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ve İBB Başkanı İmamoğlu'nun hep birlikte 7 Ocak 2022'de temelini attıkları Kadıköy'deki kreş geçen onca zamana rağmen tamamlanmış değil.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun iki liderle birlikte temelini attığı 30 kreşten biri olan Kadıköy Merdivenköy'deki kreş, aradan geçen 1 yıl 8 aya bir türlü bitirilemedi. Sadece zemin kısmı yapılan kreşin son hali görüntülendi.

kres

Kadıköy Merdivenköy'de inşaatı süren kreşin 2022 yılının eylül ayına yetiştirilmesi öngörülüyordu ancak aradan 1 yıl geçmesine rağmen kreşin bir katı bile ortalarda yok. Temeli atılan ve sadece giriş kısmı yapılan kreşin aradan geçen 1 yıl 8 ayda kaba inşaatının bile tamamlanamaması akıllarda soru işareti oluşturdu.

kreş 2

Büyük vaatlerle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in katıldığı programla temeli atılan 30 kreşten biri olan kreş, CHP belediyeciliğinin de bariz bir örneği oldu. 30 kreşin temel atma programında konuşan Kılıçdaroğlu, "Sayın başkanımız hedef koydu, kreş sayısını 150'ye çıkartacak. Bugün burada 30'unun temelini atıyoruz" demişti.

Ukrayna, Rusya’nın S-300 füzesiyle saldırdığını duyurdu! Ukrayna, Rusya’nın S-300 füzesiyle saldırdığını duyurdu!

kreş 3

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de, temel atma programındaki konuşmasında kreş sayılarının artması dileğinde bulunarak, "Şimdi Kemal Bey ile birlikte bu sayıların artıp artmadığını da birlikte kontrol edeceğiz" demişti.

“Fikirtepe bitti, kreş hala bitecek“

Mahalle esnaflarından Ali Akbulut, “Biz burada esnafız, 4-5 yıl oldu. Fikirtepe bitti, daha hala burası bitecek. Geliyorlar temel atıp gidiyorlar. 2,3 gün çalışıyorlar, tekrar gidiyorlar. Hiçbir faaliyet yok, burada insanlar perişan oldu. 4 yıldan beri temeli atılmış halde bekliyor. Buralar yapılsın, güzel olsun” diye konuştu. (İHA)