Ermeni keskin nişancı Azerbaycan askerini şehit etti! Ermenistan ateşkesi ihlal etmiş oldu! Ermeni keskin nişancı Azerbaycan askerini şehit etti! Ermenistan ateşkesi ihlal etmiş oldu!

Elon Musk X'i herkes için paralı hale getirmeye hazırlanıyor. Eski adı Twitter olan sosyal platformunun CEO'su Musk, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yla görüşmesinde bu düşüncesini dile getirdi. Gerekçesi ise sahte hesaplarda baş etmenin en etkili yolu olarak görmesi.

Küçük bir aylık ödeme

Musk, sosyal medya ağı üzerindeki sayısız sahte profili etkisiz kılmak için tek yolunun "Sistemin kullanımı için küçük bir aylık ödeme almaya geçiyoruz" diyerek niyetini belli etmiş durumda. Fakat konuyla alakalı olarak şirket yönetiminden bir açıklama gelmiş değil.

X kullanıcıları bu durum karşısına Elon Musk'un bir anlık çıkışımı yoksa sonrası için uygulamaya sokulacak bir durum mu olduğu konusunda şüphelere sahip.

X hesabı kullanmak için doğrulama ücreti

Musk uzun zamandır sosyal medya platformundaki botlardan ve sahte hesaplardan kurtulmaya yönelik çözümünün doğrulama için ücret almak olduğunu söylüyordu.

X Premium olarak adlandırılan gelişmiş bir hizmet için ödeme noktasında kullanıcılar yönlendirilmeye çalışan Musk, bunu da  ücretli abonelere daha uzun gönderiler ve platformda daha fazla görünürlük gibi daha fazla özellik sunarak sağlayarak yapmaya çalıştı.

Musk, sahte hesaplarla mücadele edebilmek için ücret konusunda tutumunu koruyor.

X Premium'un şu anda ABD'de aylık maliyeti 8 ABD doları. Fiyat, abonenin hangi ülkede olduğuna bağlı olarak farklılık gösteriyor.

Örneğin Türkiye'de aylık fiyat, 150, yıllık fiyat ise 1.569,99 TL.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)