Meclis'teki bütçe çalışmalarının başlamasıyla birlikte, emekli aylıklarına yapılacak zam konusunda kulislerde hareketlilik yaşanıyor. İddialara göre, emekli maaşlarına yapılacak zam oranı yüzde 50 civarında olacak ve en düşük emekli maaşı 10 bin TL'ye çıkartılacak.

İslam Memiş'ten dolar ve altında rekor açıklaması! 2024'ün ikinci çeyreğine kadar zirve yapacak İslam Memiş'ten dolar ve altında rekor açıklaması! 2024'ün ikinci çeyreğine kadar zirve yapacak

Seçim Hazırlıklarında Önemli Konu! Emekli Maaşları

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan'ın yazısına göre; Yerel seçim hazırlıklarının önemli konularından biri olan emekli maaşları, Meclis'teki bütçe çalışmaları kapsamında gündemde. Parti temsilcileri, sahada yapılan seçim çalışmalarında emeklilerin beklentilerini dikkate alarak, emekli aylıklarına ciddi bir zam yapılması gerektiğini ifade ediyorlar.

Zam Oranı ve En Düşük Emekli Maaşı! Kulisler ne yönde?

Kulislerde dolaşan iddialara göre, en düşük emekli aylığı 10 bin TL'ye çıkarılacak. Parti kaynakları, yeni yılda emekli aylıklarına yüzde 50-52 arasında bir zam beklentisi içinde olduklarını belirtiyorlar. Ancak, bazı kaynaklar maliyenin direnmesi durumunda bu oranın yüzde 45'e çekilebileceğini ifade edildi.

Emekli Çiftçilere İkramiye Formülü

Cumhurbaşkanının talimatıyla emekli çiftçilere ikramiye ödenmesi için bir formül bulunuyor. Yasal düzenleme gerekmeksizin, tebliğ yayınlanarak sorunun çözülebileceği ifade ediliyor. Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu eksikliği öğrenir öğrenmez ekibine talimat verdiği vurgulandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ