SGK Uzmanı Özgür Erdursun'un yaptığı açıklamaya göre, en düşük emekli maaşına ikinci bir zam yapılacak. Hükümet, en düşük emekli maaşına yeni bir zam müjdesi verdi ve rakamlar üzerinde çalışmalar yapıldı. SGK Uzmanı Özgür Erdursun'un paylaşımı ise büyük ilgi gördü. Erdursun, sosyal medya hesabından en düşük emekli maaşına yapılacak zam miktarını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 2023 yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü imza töreninde kamu işçilerine yüzde 45 zam müjdesi verdiği biliniyor.

Boxer Dergisi'nin haberine göre; Şimdi gözler Temmuz ayında yapılacak emekli, memur ve asgari ücret zammına çevrildi. Erdursun, sosyal medya paylaşımında en düşük kamu işçisi maaşının 15.000 TL olduğunu hatırlatarak, 1 Temmuz'da asgari ücretin 12.500 TL, en düşük emekli aylığının ise 10.000 TL olacağını belirtti. Ayrıca, büyük bir baskı oluşması halinde asgari ücrete yakın bir rakamın da gündeme gelebileceğini ifade etti.

"Türkiye'deki KOBİ'lerin E-Ticaret Görünümü" raporunun sonuçları açıklandı "Türkiye'deki KOBİ'lerin E-Ticaret Görünümü" raporunun sonuçları açıklandı

Bu haber emekliler için büyük bir sevinç kaynağı oldu. Zam miktarı ve yeni oranlar, emeklilerin maaşlarını artırarak daha iyi bir yaşam sürmelerine katkı sağlayacak. Emeklilerin maddi açıdan daha rahat bir dönem geçirmelerini ve ekonomik olarak daha güvende hissetmelerini sağlayacak bu gelişme, emekliler arasında memnuniyetle karşılandı.
22 Mayıs tarihinden itibaren emekli maaşlarının ödemelerinin başlaması bekleniyor. TC Kimlik numarasının son hanesi 0-2-4-6-8 olan emekliler, 15.000 TL'ye kadar maaş alacaklar. Bu durum emekliler arasında büyük bir heyecan yaratmış durumda