Fransa'dan Türkiye'ye Erasmus ile gelen Léa Rodier'in Fransa ve Türkiye’deki özel okul öğrencilerini kıyaslaması sosyal medyada viral oldu.

Léa, "Sanırım Türkiye'de bir çeşit hava atma kültürü vardı. Türkiye'de diğerlerinden çok daha zengin olan bir sınıf var ve bu durumu göstermek istiyor.” ifadelerini kullandı

Léa gördüklerini şöyle anlatıyor:

"Koç Üniversitesi'nde okuyan öğrencileri ilk kez gördüğümde biraz garipsemiştim. Çünkü Fransa'da da özel bir okula gidiyordum fakat buna rağmen hepimiz günlük kıyafetler giyerdik ve toplu taşımayla okula gider gelirdik. Koç'a gittiğimde ise spor arabalarla ve lüks çantalar takan kızlarla karşılaşmıştım. Sanırım orada bir çeşit hava atma kültürü vardı.

Adnan Oktar gerçekleri! Kedicikler anlattı: Onu övmezsek bizi dövüyordu Adnan Oktar gerçekleri! Kedicikler anlattı: Onu övmezsek bizi dövüyordu

Örneğin Fransa'da paranız olduğunuz zaman bu durumu saklamanız gerekir. Çok zengin olsanız bile çocuklarınıza pek de fazla para vermezsiniz. Çünkü onların sıradan bir eğitim hayatı yaşamasını istersiniz. Ama sanırım Türkiye'de diğerlerinden çok daha zengin olan bir sınıf var ve bu durumu göstermek istiyorlar, bilmiyorum."

Video sosyal medyada popüler oldu.

(HABER MERKEZİ)