30 Kasım 2021, Salı
Son Dakika

Erdoğan: AKM, kültür-sanat nabzının attığı yer olarak asırlar boyu ayakta kalacaktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul'un fethinden beri şehre vurduğumuz mühürlerin son halkası AKM, ülkemizin kültür-sanat nabzının attığı yer olarak asırlar boyunca ayakta kalacaktır." dedi.
29.10.2021 19.40.42

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Atatürk Kültür Merkezi Açılış Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhuriyetimizi kuranlara borcumuzu 2023 hedeflerimizi ortaya koyarak ve bunları gerçekleştirmek için gece gündüz çalışarak ödemenin gayreti içerisindeyiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiçbir engelin, hiçbir tuzağın, hiçbir saldırının bizi Cumhuriyetimizin 100. yılı için belirlediğimiz hedeflere ulaşmaktan alıkoymasına izin vermeyeceğiz." diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gezi olayları sırasında o binanın (AKM) nasıl terör örgütlerinin gövde gösterisi yerine dönüştürüldüğünü unutmadık." açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz her zaman ve her konuda olduğu gibi, Atatürk Kültür Merkezi tartışmalarında da sözümüzü eserlerimizle ve hizmetlerimizle söyledik." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(AKM) Projesinden inşasına kadar her aşamasını yakından takip ettiğim bu muhteşem eserin ülkemize ve İstanbul'umuza hayırlı olmasını diliyorum."diye konuştu.  İTTİFAK-AAYorum Ekle