Erdoğan, Türkevi’nde gerçekleşen görüşmede Musk’a “Daha Adil bir Dünya Mümkün” kitabını ve BM Reformu önerisini içeren kitapçığı hediye etti. Erdoğan, ayrıca Musk’ın oğluna futbol topu hediye etti.

Dilipak: En büyük kıyamet alametlerinden biri de fıtratın bozulmasıdır Dilipak: En büyük kıyamet alametlerinden biri de fıtratın bozulmasıdır

Erdoğan, Tesla’nın Türkiye’ye gelmesini istedi

Erdoğan, görüşmede Türkiye’nin teknoloji alanındaki atılımlarından, Dijital Türkiye Vizyonu ve Ulusal Yapay Zeka Stratejisi’nden bahsetti. TOGG’un Türkiye’de yollara çıkmasıyla birlikte Tesla’nın da Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Erdoğan, Tesla’nın yedinci fabrikasını Türkiye’de kurması için çağrı yaptı.

Erdoğan, SpaceX ile iş birliği imkanlarını değerlendirdi

Erdoğan, Türkiye’nin uzay programı kapsamında atılan ve atılacak adımlarda SpaceX ile iş birliği imkanlarının doğabileceğini ifade etti. Erdoğan, ayrıca Musk’ı İzmir’de düzenlenecek Teknofest’e davet etti. Teknofest’in Türkiye’nin teknoloji üretimine katkı sağlayan önemli bir organizasyon olduğunu vurgulayan Erdoğan, Musk’ın bu etkinliğe katılmasının gençler için ilham kaynağı olacağını söyledi.

Kaynak: (İHA)