DOLAR
5,8922
%-0,59
EURO
6,5004
%-0,60
ALTIN
282,67
%-0,66
BİST100
95.277
%1,38

Erdoğan'dan yerel seçim açıklaması: Adını böyle koyduk!

İstanbul'da Millet Bahçeleri Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''31 Mart 2019 seçimlerini 'gönül belediyeciliği' seçimi olarak görüyoruz. Adını böyle koyduk'' dedi.Erdoğan, ne Atatürk'e ne de kıyafetinden dolayı vatandaşa hakaret edilmesine izin vermeyeceklerini de söyledi.
17.11.2018 17.03.19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Başakşehir'de Millet Bahçeleri Açılış Töreni'nde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Başakşehir, Kayaşehir, Hoşdere, Baruthane ve Çırpıcı millet bahçelerinin hayırlı olmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Hizmete sunduğumuz millet bahçelerimizle 100 günlük icraat programımızda yer alan taahhütlerden birini daha yerine getirmiş oluyoruz. 18 ilimizdeki 33 Millet Bahçesi ile ilgili çalışmalar son aşamaya gelmiş durumda. Hedefimiz, her şehrimize en az birer Millet Bahçesi kazandırmaktır. Türkiye'nin en büyük fuar alanını Atatürk Havalimanı'ndaki o kapalı alanlarla yapmış olacağız.

İsteseniz de istemeseniz de yapacağız

100 günlük icraat programımızda yer alan taahhütlerimizden birini daha yerini getirmiş oluyoruz. Biz yaparız onlar konuşur farkımız bu. Biz durmuyoruz onlar dedikodu yapıyor onlar ne yapılırsa yapılsın karşısına dikiliyorlar. Biz 'Kanal İstanbul' diyoruz, onlar 'İstemezük' diyorlar, 'Yaptırmazuk' diyorlar. Yapacağız, yapacağız isteseniz de istemeseniz de yapacağız.

Gönül Belediyeciliği

Çevrecilik adına yakıp yıkanlar, Gezi olaylarını yapanlar, ülkenin hayrına her işin karşısına dikilenler, gelip şu millet bahçelerine baksınlar ve gerçek çevrecilik nedir görsünler. 31 Mart 2019 seçimlerini 'gönül belediyeciliği' seçimi olarak görüyoruz. Adını böyle koyduk.

CHP'in oyununa gelmedik 

Açık ve net söylüyorum biz tek parti devrinden beri milleti aşağılayan küçümseyen hakaret eden azgın azınlığın oyunlarıyla sarsılacak bir ülke değiliz. CHP'nin bu oyununa gelmedik gelmeyeceğiz. Bana İstiklal Marşı'nı okuyup okumamaktan bahsediyor. Hadi oradan biz onunla büyüdük önce haddini bileceksin. İstiklal Marşı ile Safahat'ı yastık altı kitap olarak koyduk öyle büyüdük.

Ülkemizi kendi arka bahçeleri haline getirmek isteyenlere Çanakkale'den İstiklal Harbimize ve 15 Temmuz'a kadar her fırsatta gereken cevabı milletçe verdik. Teröristlerin cenazelerine gitmekten geri durmayanlar teröre Kobani'ye çanak tutanları cezaevinde gidip ziyaret eden CHP'liler ve diğer siyasi parti mensupları bu ülkede bizim değerlerimize saldıramazlar.

Ne Gazi Mustafa Kemal'e, ne de inancından dolayı vatandaşa hakarete izin vermeyiz

Türkiye'de ne Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'e, ne de inancından, meşrebinden, kılık kıyafetinden dolayı herhangi bir vatandaşımıza hakaret edilmesine izin vermeyiz. Ülkemizi kendi arka bahçeleri haline getirmek isteyenlere Çanakkale'den İstiklal Harbimize ve 15 Temmuz'a kadar her fırsatta gereken cevabı milletçe verdik. Teröristlerin cenazelerine gitmekten geri durmayanlar teröre Kobani'ye çanak tutanları cezaevinde gidip ziyaret eden CHP'liler ve diğer siyasi parti mensupları bu ülkede bizim değerlerimize saldıramazlar. 2019'da milletimizin tercihi yine AK Parti belediyeciliğinden yana olacaktır. Ben buna inanıyorum''


Yorum Ekle