Azerbaycan’ın Karabağ’daki operasyonu sonrası öfkelenen bir grup Ermeni, Erivan'da hükümet binasının bulunduğu Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. Ermenistan'ın resmi haber ajansı Armenpress'in haberine göre burada toplanan Ermeni vatandaşlar ile güvenlik güçleri arasında zaman zaman arbede yaşandı. Söz konusu arbedede bazı göstericiler yaralandı. Güvenlik güçleri, göstericilerin hükümet binasına yaklaşmaması için tedbir aldı.

RUSYA BÜYÜKELÇİLİĞİ ABLUKAYA ALINDI

Bu arada bir grup Ermeni protestocu da Rus Büyükelçiliğine yürüyerek elçiliğin girişini kapattı. Göstericiler, Karabağ bölgesinde yürütülen antiterör hareketinin durdurulmasına yönelik talepleri yerine getirilene kadar büyükelçiliğe giriş ve çıkışa izin vermeyeceklerini belirtti.

PAŞİNYAN’IN İSTİFASI İSTENDİ

Erivan’da parlamento binası önünde toplanan protestocular Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın istifasını istedi. Bakü’nün Karabağ’da ülkenin anayasal bütünlüğünün tesis edilmesi amacıyla başlattığı terörle mücadele operasyonunun ardından Ermenistan’daki muhalif gruplar sokaklara döküldü.

Ermeni provokatörler Büyükelçi Mercan'ın programını bastı Ermeni provokatörler Büyükelçi Mercan'ın programını bastı

Başkent Erivan’daki parlamento binası önünde toplanan protestocular, Paşinyan’ı Karabağ’daki ayrılıkçılara destek olmadığı için eleştirerek, istifa etmeye çağırdı. Ermenistan polisi parlamento çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alırken, bazı göstericilerin bina önündeki polis barikatını aşmaya çalışması nedeniyle kısa süreli arbede yaşandı.

Ermenistan’daki muhalif siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları, yaptıkları açıklamalarla eylemlere katılma çağrısı yaparak, Paşinyan’ın istifasına kadar eylemlerini sürdüreceklerini dile getirdi.

Karabağ’daki Ermeni silahlı güçlerine teslim olun çağrısı yapıldı: Ermenistan'ın askeri teçhizatları imha edildi Karabağ’daki Ermeni silahlı güçlerine teslim olun çağrısı yapıldı: Ermenistan'ın askeri teçhizatları imha edildi

Moskova’yı yerden yere vuran Paşinyan Karabağ operasyonda Ruslardan yardım istedi Moskova’yı yerden yere vuran Paşinyan Karabağ operasyonda Ruslardan yardım istedi

Kaynak: (HABER MERKEZİ-AA-İHA)