Yargıtay tarafından Mutlu hakkında "Nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan verilen 15 yıl hapis cezası, fazla olduğu gerekçesiyle bozuldu. 

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Samet Mutlu, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Uzun süre tekerlekli sandalyeye mahkum olan Sabiha Mutlu da duruşmaya bastonla yürüyerek geldi. 

Duruşma savcısı mütalaasında, sanık Samet Mutlu'nun, "Eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs" ve "Silahla tehdit" suçlarından toplam 15 yıldan 25 yıla kadar hapsini istedi. Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek mütalaaya karşı savunmasını yapmak üzere sanık tarafına süre vererek duruşmayı erteledi. Sanık tarafı, Yargıtay'ın bozma kararı yönünde karar verilmesini talep etti. Ancak mahkeme heyeti bozma ilamına uydu. 

NE OLMUŞTU?

Sabiha Mutlu şiddet gördüğü gerekçesiyle kocası Samet Mutlu'ya boşanma davası açmış; mahkeme, 5 yaşındaki kızlarının geçici velayetini annesine vererek çocuğun babasıyla haftada bir gün görüşmesine karar vermişti. 23 Mayıs 2021 günü, kızını alan Samet Mutlu, annesine teslim etmeyince Sabiha Mutlu, kızını almak için Samet Mutlu'nun evinin önüne gitti. İkili arasında başlayan konuşma tartışmaya dönüşmüş, Samet Mutlu, eşine önce tokat atmış, ardından da üzerinde bulunan silahla yakın mesafeden tam 5 el ateş etmişti. Ağır yaralanan Sabiha Mutlu felç geçirme tehlikesi yaşamış, olay sonrası kaçan ve daha sonra polise teslim olan Samet Mutlu ise tutuklanmıştı. 

Kuzey Marmara Otoyolu'nda zincirleme kaza! İki otomobil alev topuna döndü  Kuzey Marmara Otoyolu'nda zincirleme kaza! İki otomobil alev topuna döndü 

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Samet Mutlu hakkında 30 Kasım 2021'de mahkeme, Samet Mutlu'yu "Kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 15 yıl ve "Silahla tehdit" suçundan 2 yıl 1 ay olmak üzere toplam 17 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırdı.
 

Kaynak: (DHA)