DOLAR
5,5848
% 0,33
EURO
6,2105
% 0,26
ALTIN
271,7901
% -0,30
BİST100
95.734
% -0,87

Esnaf Anneler Günü'ne hazır

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tüm esnaf ve sanatkarların Anneler Günü için hazırlıklarını tamamladığını söyledi.
09.05.2019 10.46.49

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Anneler Günü'nde satışların yaklaşık yüzde 30 arttığını söyledi. Ramazanın da bereketiyle bu özel günde piyasanın hareketlenmesini beklediklerini belirten Palandöken, "Anneler Günü'nde yapılan indirimler ve promosyonlarla birlikte alışverişler normal günlere kıyasla büyük bir artış gösteriyor. Geçtiğimiz yıl Anneler Günü öncesinde 12,3 milyon adet kartlı alışveriş yapıldı. Alışverişler en çok kuyumculuk, elektronik eşya ve kozmetik sektöründe oldu. Kuyumcu, çiçekçi, aksesuarcı, konfeksiyoncu, beyaz eşyacı, zücaciyeci, pastacı ve taksici başta olmak üzere tüm esnaf ve sanatkarlarımız Anneler Günü için hazırlıklarını tamamladı. Başımızın tacı annelerimiz için esnafımızda her keseye uygun hediyelik eşya mevcut" ifadelerini kullandı.  

İnternetten alışveriş yaparken dikkatli olun

Palandöken, internetten alışveriş yapılırken dikkatli olunması gerektiğine işaret ederek, "İnternetten yapılan alışverişlerin artması, maalesef dolandırıcılık faaliyetlerini de artırdı. Bu yüzden özel günlerde internetten yapılan alışverişlerde dikkatli olunmalı. Anneler Günü'ne birkaç gün kala hediye alternatifi ararken indirim içeren kampanyalar mutlaka kontrol edilmeli. Son dakika alışveriş çılgınlığına kapılıp internet dolandırıcılarına fırsat verilmemeli." değerlendirmesinde bulundu.


Yorum Ekle