EURO 2024’te kullanılacak resmi maç topu tanıtıldı. Futbol Aşkı ismi verilen topun içinde yarı otomatik ofsayt sistemini uygulayacak bir sensör olacak. Futbolseverlerin büyük bir kısmı topun teknolojiyle donatılmasının aşırı olduğunu söylerken, bunu oyunun ruhuna aykırı buldular.

Ekran görüntüsü 2023-11-15 172339

A MİLLİ TAKIMI’NIN TOPLA İLK TANIŞMASI

A Milli Takımı’n da katılmaya hak kazandığı EURO 2024’te kullanılacak top tanıtıldı. Teknoloji harikası olan Fussballliebe (Futbol Aşkı) isimli topta yer alacak sensörler, yarı otomatik ofsayt sistemine destek verecek.

Ekran görüntüsü 2023-11-15 172330

Dünyanın en yaşlı insanı uzun yaşamın sırrını açıkladı: "Bu iki besini tüketin..." Dünyanın en yaşlı insanı uzun yaşamın sırrını açıkladı: "Bu iki besini tüketin..."

TOPUN TEKNOLOJİSİ NASIL ÇALIŞIYOR?

Turnuvanın enerjisi ve futbolun neşesinden esinlenerek dizayn edilen top, Berlin Olimpiyat Stadyumu önünde düzenlenen törenle tanıtıldı. Hassas oyunu destekleyen bir dizayna sahip olduğu belirtilen topla birlikte bir teknoloji de ilk kez hayata geçecek. Topta yarı otomatik ofsayt sisteminin uygulanmasını sağlayan “Connected Ball” teknolojisine sahip sensörler yer alacak. Bu teknolojiye sahip toplar ilk kez EURO 2024’te kullanılacak.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)