İşte evde kolayca uygulayabileceğin diş beyazlatma kürleri...

  kabartma-tozu-limon

Limon Suyu ve Kabartma Tozu 

Evde diş beyazlatma yöntemleri arasında en yaygın ve en bilinen olanıdır. Bir tatlı kaşığı kabartma tozu ile bir ya da iki yemek kaşığı limon suyunu bir kapta iyice karıştırarak köpürt. Bu karışımı diş fırçasına alarak dişlerini 2 dakika boyunca fırçala ve sonra ağzını durula. 

  

Nane, Karbonat ve Tarçın 

Bu kür, hem dişlerini bakterilerden temizleyecek hem de beyazlamasına katkı sağlayacaktır. Bir tatlı kaşığı karbonat, bir yemek kaşığı havanda ezilmiş nane yaprağı ve bir çay kaşığı tarçını bir araya getir. Haftada iki kere bu karışımla dişlerini düzenli olarak fırçalarsan, dişlerinin beyazladığını fark edebilirsin. 

  sirke-shutter-2022

Elma Sirkesi ve Tuz 

Tuzun ve sirkenin temizleme ve beyazlatma özellikleri vardır. Bir çay kaşığı tuz (tercihen himalaya) ile bir tatlı kaşığı elma sirkesini tuz eriyene kadar karıştır. İstersen içine az miktarda karbonat da ilave edebilirsin. Bu karışımla dişlerini her gün fırçalarsan, bir hafta içinde renginin açıldığını görebilirsin. 

  

Portakal Kabuğu ve Adaçayı 

Adaçayının antiseptik özelliği ile portakalın C vitamini, mikropları yok ederek dişleri beyazlatmaya yardımcı olur. Kuru adaçayı yapraklarını ince ince kıyarak toz haline getir. Portakal kabuğunu rendele ve adaçayı ile karıştır. Birkaç damla portakal suyu sık. Bu karışımı diş fırçasına alarak dişlerine uygula. 

Eric Ten Hag açıkladı: Altay, Galatasaray karşısında forma giyecek mi ? Eric Ten Hag açıkladı: Altay, Galatasaray karşısında forma giyecek mi ?

  

Muz Kabuğu 

Muzun kabuğunda bulunan potasyum ve magnezyum, dişleri beyazlatmada etkilidir. Dişlerini normal diş macunu ile fırçala. Sonra muz kabuğunu alarak dişlerini 2-3 dakika boyunca ovala. Ardından temiz bir diş fırçasıyla tekrar fırçala ve kalıntılardan kurtul. 

  _lek_kg_1

Çilek   

Çileğin asitli yapısı ve lifli dokusu, plak oluşumunu engelleyerek dişleri beyazlatır. Çatal ile ezerek püre haline getirdiğin çileği diş fırçasına sür. 2 dakika kadar dişlerini fırçaladıktan sonra ağzını durulayabilirsin. Bu kürü de asitli içeriğinden dolayı haftada 2 defadan fazla kullanmaman gerektiğini unutma. 

Kaynak: (HABER MERKEZİ)