Simpsonlar’ın 2024 tahminleri akıllara durgunluk veriyor! Tüyler ürpertici Simpsonlar’ın 2024 tahminleri akıllara durgunluk veriyor! Tüyler ürpertici

Muhammed Yakut, sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve Engin Polat hakkında ortaya atılan "kara para aklama" iddiaları gündemden düşmüyor. Gazeteci Seher Sultan, Dilan Polat çiftine ait vergi kayıtlarını sosyal medya hesabından paylaşmış, bu durum büyük bir tartışmaya yol açmıştı. Ardından Gazeteci Fatih Altaylı, katıldığı bir programda çift hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Altaylı, Dilan Polat'ın lüks yaşam tarzını ve yaptığı harcamaları eleştirerek şunları söyledi: "Polat çifti memleketin aynasıydı. Ancak hayatlarını ve varlıklarını fazlaca göze sokunca ve bir de bir yayına katılıp, “Günde 750 bin TL harcıyorum” deyince film koptu. Dilan Polat magazin basını figürüydü. Armağan Çağlayan'da çıktı konuştu. Günde 750 bin TL harcamak için yılda 300 milyon TL’ye yakın bir gelir elde etmek, böyle bir gelire sahip olmak için vergi öncesi üç aşağı beş yukarı 500 milyon TL kâr elde etmiş olmak ve bunu da beyan ederek vergisini ödemiş olmak gerekiyordu."

dilan-polat012

Ayrıca Altaylı, çiftin vergi ödemediği iddialarını da gündeme getirerek şunları ekledi: "Bu paralar konuşulunca, herkesin aklına 'Peki bunlar ne kadar vergi ödemiş acaba?' sorusu geldi. Bu konudaki sorulara çiftten yanıt gelmeyince, bu işin peşine düşüldü ve Polat’ların pek de vergi ödemediği ortaya çıktı. Ve şimdi herkes Dilan Polat ve eşinin vergisini konuşuyor."

Fatih Altaylı, sözlerine devam ederek çiftin gösterişli harcamalarını ve vergi ödememelerini eleştirdi: "Çıkmışlar bağırıyorlar, bizim üstümüze geliyorlar, diyorlar. Sen kendi üstüne getirtiyorsun. Sen kendin itiraf ediyorsun. Bir yerden sonra o paralar saklanmıyor. Görgüsüzce paraları saçıp savuruyorlar."

Kaynak: (HABER MERKEZİ)