Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan gündeme ilişkin gelişmeleri TRT Haber'de değerlendirdi. Canlı yayında Erbakan’ın “Karşı blokta sol, komünist, sosyalist, ateist fraksiyonların bir araya geldiklerini görmemiz. FETÖve PKK'nın desteğini görmemiz nedeniyle karşı bloğun kazanmasına vesile olmak istemedik” şeklindeki sözleriyle Millet İttifakı’na yüklenmesi dikkat çekti.

Erbakan, partisinin Cumhur İttifakı'na katılma kararıyla ilgili olarak da şu ifadelere yer verdi:

'Sayın Cumhurbaşkanı ile prensipler konusunda uzlaştık. Böyle bir adım attık. Ülkemizin 60-70 yıl yeniden CHP zihniyetine teslim edilmesine vesile oldunuz suçlamasıyla muhatap olmak istemedik. Çünkü bizim bu mutabakatı sağlamayıp, adaylığa devam etmemiz durumunda böyle bir ihtimal olması söz konusuydu.”

TÜM KONULARDA DESTEK OLDUK

“Biz başından beri doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğiz diye yola çıktık. Hükümete de çok destek çıktığımız oldu. Ayasofya'nın cami olması, Taksim'e cami yapılması, askeri vesayetin kalkması, başörtü yasağının kalkması, yerli otomobil, yerli İHA-SİHA'lar tüm bu konularda destek verdik.”

MİLLET İTTİFAKI MİLLİ GÖRÜŞE ZIT

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kosova ve Sırbistan'ı eleştirdi, tarafları gerilimi azaltmaya çağırdı ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kosova ve Sırbistan'ı eleştirdi, tarafları gerilimi azaltmaya çağırdı

'Bizim 50 senelik milli görüş çizgimizle nasıl taban tabana zıt olduğunu açıklamaya lüzum bile yok. Millet İttifakı’na dahil olmak bu bakımdan mümkün değil. Kılıçdaroğlu, 'LGBT'nin Türk aile yapısına zararı olur mu' sorusuna 'zararı olmaz' diyor. Ekrem İmamoğlu eşcinsel evlilikleri destekliyor. CHP'li Bursa Nilüfer Belediyesi'nde LGBT Merkezi kuruluyor. Ali Babacan 'Avrupa bize aferin diyecek' diyor. Bunlar Milli Görüş çizgisine aykırı.'

28 ŞUBAT'I HATIRLATIYOR VE SAADET MİLLİ GÖRÜŞÜ TEMSİL EDEMEZ

“İHA'lara SİHA'lara dokunacağız diyen, başörtüsüne yasal güvence getirilmesini kabul etmeyen Millet İttifakı bize 28 Şubat'ı hatırlatıyor,' sözleriyle Millet İttifakı’nı eleştiren Fatih Erbakan Saadet Partisi’nin Milli Görüşü temsil etmediğini de söyledi.

TRT Haber’deki değerlendirmesinin devamında Erbakan, “Saadet Partisi, milli görüşü temsil edemez. Milli görüş prensiplerine taban tabana zıt vaatleri ortaya koyan bir ittifakın içerisinde yer alıp, bu ittifakın adayı olan Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapmak için çalışmaları. LGBT konusu, 3 dini çocuklara öğreteceğiz denilmesi, 4-6 yaş çocuklara Kur'an öğretilmesi yanlıştır denilmesi. Bu yapının içerisinde masayı dağıtmak yerine halen o masada oturmaları, milli görüşün neresine sığdırılabilir? Bu yanlışları devamlı ifade ediyoruz,” diye konuştu. (İTTİFAK)