Gazeteci Fatih Portakal, 2024 yılı asgari ücreti ile ilgili önemli bilgileri takipçileriyle paylaştı. Youtube kanalında gerçekleştirdiği yayında, yetkililerden aldığı bilgilere dayanarak asgari ücretin aralığını paylaştı.

Beklenen Asgari Ücret Aralığı: 16.500 - 16.900 TL

Portakal, 2024 yılında belirlenecek asgari ücretin 16.500 ile 16.900 TL arasında olacağı yönünde beklentilerin olduğunu açıkladı.

Ancak Portakal, bu rakamın başka bir çevrede 18.000 TL olarak dile getirildiğini, ancak işverenlerin çalışma maliyetini etkilemesi ve iktidarın enflasyon hedefinden sapma endişesi nedeniyle bu rakamın tercih edilmediğini belirtti.

Neymar’ın o mesajları ifşa oldu, sevgilisi daha fazla dayanamadı! Bu kez öyle bir şey yaptı ki… Neymar’ın o mesajları ifşa oldu, sevgilisi daha fazla dayanamadı! Bu kez öyle bir şey yaptı ki…

İşveren ve İktidarın Endişeleri

Portakal, işverenlerin 18.000 TL'yi istememesini çalışma maliyetlerini etkileyecek olmasına, iktidarın ise enflasyon hedefinden sapma endişesine bağladı. Bu durumun, asgari ücretin belirlenmesindeki çekişmeleri ve zorlukları gösterdiğini ifade etti.

Toplumun Yüzde 70'i Asgari Ücret ve Yakınında Maaş Alıyor

Fatih Portakal, asgari ücret ve ona yakın maaş alanların toplumun yüzde 70'ini oluşturduğunu belirterek, bu kesimin ekonomik şartlarının genel ekonomi üzerindeki etkilerine dikkat çekti.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)