Fenerbahçe Kulübü Olağanüstü Tüzük Değişikliği Genel Kurulu, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yapıldı. 89 madde üzerinde görüşmelerin yapıldığı genel kurula 8 bin 582 kişi katılım gösterdi. Genel kurulun son gündem maddesi ise “Ülker Stadyumu, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nin isminin değiştirilmesi ve bu konuda Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi” oldu. Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, üyelerden ayağa kalkmalarını istedi. Salonu dolduran üyeler, oy birliği ile karar verdiler.

ALİ KOÇ: REKOR KATILIMLI BİR GENEL KURUL GERÇEKLEŞTİRDİK

Ali Koç, tüzük değişikliği genel kurulu ile ilgili şunları söyledi: “4 senedir özenle çalıştığımız hassasiyetle ele aldığımız kongre üyelerimizin yüksek katılımı ile son haline getirdiğimiz olağanüstü tüzük tadili genel kurulumuzu rekor katılımla gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Saat 15.39 itibarıyla katılım rakamımız 8 bin 500’ün üzerindeydi. Bu rekor sayının kulübümüz için hassas ve önemli konuda dünyanın dört bir yanından gelerek iradesini yansıtan kongre üyelerimizin her birine bir kere daha teşekkürü borç biliriz. Bu sürecin en başından beri tüm çalışmanın başında olan Fethi Pekin’e, hukuk departmanımıza ve emekleri bulunanlara teşekkür ederiz. Bugün Fenerbahçe Spor Kulübü yani bizler bir kez daha herkese örnek olduk. İnşallah bu sahiplenmeyi sezon içinde tribünlerde ve salonlarda da devam ettirebiliriz”

“FENERBAHÇE’NİN STADININ ADI ATATÜRK OLMALIYDI”

Stat isim değişikliği konusunda da konuşan Ali Koç, şöyle devam etti: “Stadımızın adının Atamızın adını taşıması konusunda yönetim kurulu olarak son yıllarda gelen önerilerden sonra harekete geçmiştik. Şükrü Saracoğlu ismi ne olacak. Biz bu süreci yönetirken ilk yaptığımız işlerden biri Saracoğlu ailesiyle görüşmek oldu. O kadar nazik ve saygın bir aile olduklarını bize gösterdiler ve 'siz değil biz size geleceğiz' dediler. Niye geldiklerini gayet iyi biliyorlardı. Ama bir türlü konuya giremedik. Bir saat geçti Yılmaz Beye ‘esas konumuza gelelim’ dedim. ‘O konuya girmeye gerek yok, lütfen gerekeni yapın’ dediler. Biz ise bir yanlış anlamaya mahal vermemek için bir kez daha konuyu açmak istedik. Yılmaz Bey tatlı sert bir tavırla ‘biz ayrılıyoruz lütfen gerekeni yapın’ dedi. Ne demek istediğini anladık. Saracoğlu ismi Fenerbahçe dünyasında bir yerde kesinlikle yaşatılacaktır. Bundan zerre kadar şüpheniz olmamasını sizlerden rica ederim. Büyük Fenerbahçeli Murat Ülker’i de ziyaret ettik. Niyetimizle alakalı bilgilendirme yaptık. Konuya sıcak baktığı için teşekkür ederim. Sonra muhtelif görüşler oldu, içiniz rahat olsun biz en detaylı şekilde düşündük. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında atasına sımsıkı bağlı olan Fenerbahçe’nin stadının Atatürk ismi olmasını sizlerin onayına getirdik” 

Banu Parlak'ın güzellik salonuna silahlı saldırı Banu Parlak'ın güzellik salonuna silahlı saldırı

Ali Koç’un konuşmasının ardından üyeler ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları attı. Koç sözlerini şöyle bitirdi: “Bugün sizlerden onay alırsak yasal süreçleri başlatacağız ve devletimizin kapısını çalacağız. Onların da gerekeni yapacaklarını umuyorum.”