Ford F-150 2024 modelini görücüye çıkardı. Dış görüntüsünde fazla oynamamayı tercih eden üreticisi, asıl değişimi aracın içinde sakladı. Bakalım yeni arazi aracı ne gibi yeniliklerle satışa sunulacak.

ford 3

Değişmemiş gibi görünen değişim

Ford'un F-150 modeline ilk bakışta değişimi fark etmek mümkün görünmesede aslında baştan uca her parçasıyla oynanmış olduğu dikkatli gözlerden kaçmıyor.

ford 4

Aracın ilk dikkat çeken değişim yenilenmiş far takımı. Artık LED gündüz farklarıyla donatılmış bir ön tampona sahip. 

Kasa kapağı değişti

F-150'nin kasa kısmında da değişim kendisini hissetiriyor. Dikkatleri hemen üzerinde toplayan ise Pro Access kasa kapağı. Burada iki farklı kapaktan bahsediyor. Birisi pick-up'ların geleneksel kapağı gibi aşağı doğru çekilerek açılıyor. Diğeri ise bir evin kapısı gibi yana doğru açılıyor. 

Ford'un F-150'sinde yaşanan makyajla birlikte değişimde kaçılınmaz oldu. Limited yerini Platinum donanıma bırakmış görünüyor.  Üründe bir dikkat çeken durumda motor tercihi oldu. 3.3 litrelik V6 burada yerini 2.7 litrelik EcoBoost V6'ya bırakmış durumda. Önceki motorun 544 Nm tork ürettiği düşünülürse, 150 Raptor R'ın 5.2 litrelik V8'i koruması ile 700 bg gücüne ulaşması ön görünülüyor.

ford 6

Parmak çıtlatma neden yapılır, zararı var mıdır? Parmak çıtlatma neden yapılır, zararı var mıdır?

12 inç dijital gösterge 

Yeni F-150 de eğlence de yerini almış durumda. 12 inç büyüklükteki dijital gösterge paneli ve bilgi eğlence sistemi Standart modeller yerini alacak.

Araçta bir de Ford'un otonom sürüş sistemi BlueCruise'un yeni versiyonunu sürücüsüne hizmet verecek. 

ford 7

Fiyatı biraz tuzlu gelebilir

Ford F-150 ABD'de 38.565 dolara satışa çıkmış halde. Raptor R modeli ise biraz cep yakabilecek cinsten. Tamı tamına 118.590 dolara alıcısını bekliyor.

ford-3

ford 8

Kaynak: (HABER MERKEZİ)