Güncellenen Puma, 2019 yılında tanıtılan mevcut versiyonun tamamen yeniden tasarlanması yerine adeta makyajlanıyor. Bu makyaj, araca yenilenmiş farlar, ızgara ve tampon gibi yeni bir yüz kazandıracak. Aracın arka tarafındaki değişiklikler daha az belirgin olacakken aracın marka amblemi de ızgaranın içine taşınacak.

Skoda 3 milyoncu SUV modelini üretti Skoda 3 milyoncu SUV modelini üretti

Motor1.com’da yer alan habere göre, şu ana kadar yayınlanan casus fotoğraflar, aracın iç mekanını tam olarak göstermese de, daha önceki gözlemlerden hareketle Puma'nın sürücü ekranı ve daha büyük bir 12.0 inçlik bir bilgi eğlence ekranına sahip olması bekleniyor.

ford-puma-4

TAMAMEN ELEKTRİKLİ VERSİYON

Fakat  en büyük değişiklik, muhtemelen aracın altındaki teknolojik iyileştirmelerde yaşanacak. Ford, Puma'nın tamamen elektrikli versiyonunu tanıtacak. Bu elektrikli Puma, E-Transit Courier'dan alınan elektrikli sürücü bileşenlerini kullanacak ve tahmini olarak 134 beygir gücü üretebilecek.

ford-puma-3

SADECE 10 DAKİKADA 86 KM’LİK ŞARJ

Puma EV, hızlı şarj imkanı sunacak ve sadece 10 dakikada 100 kilovatlık DC şarj ile 86 km gidebilecek. Bu elektrikli versiyon ayrıca özel ön tasarımıyla dikkat çekecek.

ford-puma-1

BENZİNLİ DE OLACAK

Ford, Puma'yı benzinli motor seçenekleriyle de sunmaya devam edecek. Standart olarak sunulan 1.0 litrelik üç silindirli EcoBoost hibrit motor, farklı versiyonlarda 123, 153 veya 168 beygir gücü üretebilecek. Ayrıca, manuel şanzımanlı Puma ST modelinde turbo şarjlı 1.5 litrelik EcoBoost motorunun kullanılması bekleniyor.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)