Türkiye'nin Ermanistan ve Hırvatistan ile oynayacağı maçlar için A Milli Takım aday kadrosunda olan Abdülkerim Bardakcı’nın “baş ağrısı” şikayeti nedeniyle kadrodan çıkartılması tartışmalara neden oldu. 28 yaşındaki stoperin, milli takım kampından ayrıldıktan hemen sonra Galatasaray'ın Bakü'de oynayacağı özel maç kadrosuna dahil edilmesi tartışmaları beraberinde getirdi. 
“DOKTORLAR 2 HAFTALIK TEDAVİ SÜRECİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ”
Konu ile alakalı maç sonrası sorulan soruya cevap veren  milli takım teknik direktörü Stefan Kuntz "Doktorlar iki haftalık tedavi süreci olduğunu söyledi" ifadelerini kullandı.

Zaha maliyetiyle Fenerbahçe'yi zorluyor Zaha maliyetiyle Fenerbahçe'yi zorluyor

GALATASARAY KULÜP DOKTORU YENER İNCE’DEN AÇIKLAMA
Galatasaray’ın Kulüp Doktoru Yener İnce, "Oyuncunun oynamasında bir sakınca bulmadık" derken, Abdülkerim Bardakcı milli kadrodan neden çıkarılma gereçeksini anlamadıklarını vurguladı.

Yener İnce’nin açıklamasının tamamı şöyleydi:
"Oyuncumuz milli takımdan oradaki arkadaşlarımıza bir baş ağrısı şikayetiyle başvuruyor ve o süreç içersinde iki gün gibi bir müşahede süresi geçiriyor. Daha sonrasında milli takım sağlık ekibi, oyuncumuzun milli takımdan ayrılmasına karar veriyor ve kadrodan çıkarıyor.” 
“Oyuncumuz bize geldiğinde benzer bulgular vardı. Baş ağrısı devam ediyordu. Sonra hastanemizde bir gecelik müşahede ve tedavi sonrasında konu ile ilgili uzman nörolog arkadaşlarımız ileri tetkikler yaptılar. Hayati bir tablosunun olmadığını, oynamasında bir sakınca olmadığını anladıktan sonra sadece baş ağrısının tedavi edilmesi gerektiğine karar verdik. Bu tedavi sürecini tamamladıktan sonra bir gün ekstra takip altında tuttuk, müşahede ettik ve idmana çıkmadı.” 
"Takip eden günde, dün idmana başladı. Herhangi bir sıkıntı olmadığını görünce, hocamızın kararıyla da takıma dahil oldu. Şu anda iyi durumda. Herhangi bir şikayeti yok. Bu nedenle de bizimle beraber.” 
"Milli takımla ilgili süreçlerde bir oyuncunun milli takımlara çağrıldıktan sonra, oyuncu oraya teslim olduğu andan itibaren orasının sağlık ekibinin gözetimindedir, oranın insiyatifindedir. Milli takımda kalması veya ayrılması, tamamen oranın sağlık ekibinin vereceği kararla olur. Biz hiçbir müdahalede bulunmadık. Oyuncumuz milli takımdan ayrılmak istemedi. Sadece milli takımın sağlık ekibinin verdiği kararla oyuncumuz milli takımdan ayrıldıktan sonra biz sürece dahil olduk. Bizim taptığımız tetkiklerde çok ciddi bir sıkıntının olmadığına karar verdik. Şu anda bizimle birlikte Azerbaycan’da hazırlık maçı için kamp kadrosuna katıldı."